3. Германия победи Шотландия в пореден луд мач (ВИДЕО)

Германия победи Шотландия в пореден луд мач (ВИДЕО)

Срещата на „Хемпдън Парк” завърши 3:2, Бундестимът запази първото си място

Германия постига нова победа в Група D в квалификациите за Евро 2016. Отборът на Йоахим Льов се наложи с 3:2 над Шотландия в зрелищен двубой, който се проведе на стадион „Хемпдън Парк” в столицата Глазгоу. Привържениците бяха изпълнили трибуните и създадоха уникална обстановка, подкрепяйки горещо момчетата на Гордън Страчън.

Голмайстори за Германия станаха Томас Мюлер, който се разписа на два пъти, и Илкай Гюндоган. Защитникът Матс Хумелс си вкара автогол, а другото попадение за домакините реализира Джеймс Макартър.

С този успех Бундестима запази първото си място в групата и вече има 19 точки. Нужна е една победа, за да се класира отборът за първенството догодина. Вторият Полша е със 17 след разгромната си победа над аутсайдера Гибралтар с 8:1.

Срещата бе изгледана и от бившия мениджър на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън, който поздрави футболистите на двата отбора преди началото, и направи впечатление, че размени няколко думи с футболиста на „червените дяволи” Бастиан Швайнщайгер.

Резултатът в двубоя бе открит от Томас Мюлер в 18-ата минута. Той отправи силен удар по земя, топката се отклони от крака на Ръсел Мартин, заблуди вратаря и се оплете в неговата мрежа.

Шотландците демонстрираха голямо желание и непримирим дух и успяха да изравнят в 28-ата минута. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле от пряк свободен удар, Мануел Нойер се опита да боксира, но прати топката право в тялото на Хумелс и така влезе във вратата му.

Отново Мюлер попадна в прегръдките на съотборниците си в 34-ата минута. Той добави с глава недобре избита топка от вратаря след мощен удар на Джан, който майсторски бе намерен от Марио Гьотце непокрит.

„Хемпдън Парк” имаше нов повод да избухне като вулкан в самия край на полувремето. Джеймс Макартър отправи силен удар с десния крак почти от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на Нойер.

През второто полувреме бързото темпо на игра и агресията в играта на двата отбора се запази, като Германия имаше леко преимущество. Класата си каза думата и след атака като по учебник Гюндоган завърши с точен удар по земя за крайното 3:2.

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима