3. Германия подчини Англия в контрола на "Уембли" (ВИДЕО)

Германия подчини Англия в контрола на "Уембли" (ВИДЕО)

Пер Мертезакер донесе победата на германците с 1:0 с гол в 39-ата минута

Германия победа Англия с 1:0 в приятелска среща, която се игра на стадион „Уембли” в Лондон. Единственото попадение в двубоя отбеляза бранителят Пер Мертезакер в 39-ата минута с удар с глава.

Една от първите по-интересни ситуации в мача бе в 20-ата минута, когато Уейн Рууни отигра топката с глава след центриране в наказателното поле, но кълбото премина над напречната греда. Последва неточен удар на Стивън Джерард, а малко след като изтече половин час игра Фил Ягиелка не намери рамките на вратата след удар с глава.

В 38-ата минута Пер Мертезакер бе близко до гол, след като засече с глава центриране на Марио Гьотце, но Джо Харт със страхотна намеса изби в корнер. Само минута след това обаче германците все пак успяха да открият резултата, след като този път Пер Мертезакер прати топката неспасяемо в десния ъгъл на Джо Харт след нов удар с глава. В края на първата част Стивън Джерард можеше да изравни за Англия, но след удара му кълбото не попадна в очертанията на вратата. Така на почивката Германия водеше в мача на „Уембли” с 1:0.

Гостите можеха да достигнат до втори гол в 50-ата минута, когато Марио Гьотце комбинира с Марко Ройс, но неговият удар бе спасен по отличен начин от Джо Харт. В 57-ата домакините бяха близко до изравнително попадение, но топката срещна страничната греда след удара на Андрос Таунсенд.

В 65-ата минута удар на Марио Гьотце бе спасен от вратаря на Англия, а малко след това Сидни Сам бе близко до гол, но не успя да насочи кълбото в рамките на вратата.

До последния съдийски сигнал така и не се стигна до нови голове и по този начин Германия спечели контролната среща с 1:0.

Нагелсман: Повечето мачове ще изискват по-дълги паузи между турнирите

„В НБА играят около 85 мача, но след това имат дълга почивка", посочи германският селекционер