3. Германия счупи италианското проклятие след 18 дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германия счупи италианското проклятие след 18 дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бундестима победи Италия за първи път на голям форум след 1:1 за 120 минути и 6:5 при дузпите

Световният шампион Германия счупи прокобата срещу Италия и от деветия опит успя да бие Скуадрата на голям форум след драма с дузпи на стадиона в Бордо в третия четвъртфинал на Евро 2016. Месут Йозил даде аванс на Бундестима в 65-ата минута след асистенция на Хектор, но 12 минути преди края на редовното време Бонучи изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жером Боатенг в наказателното поле. След 1:1 в редовното време и продълженията, Германия триумфира с 6:5 при дузпите в спиращ дъха трилър.

Германия спечели дузпите драматично с 6:5 след общо седем пропуснати дузпи от двата отбора, но в крайна сметка Йонас Хектор вкара решителния 11-метров удар под плонжа на Буфон след пропуск на Дармиан и изпрати Бундестима на шести пореден полуфинал на голям форум. За шести пореден път германците спечелиха дузпи на голям форум. Иначе от бялата точка пропуснаха Мюклер, Йозил и Швайнщайгер, а за италианците не успяха да вкарат Дзадза, Пеле, Бонучи и Дармиан.

На полуфинала Германия очаква победителя от мачяа Франция - Исландия, който е в неделната вечер.

Йоги Льов и Антонио Конте направиха по една промяна в своите състави спрямо осминафиналите. Германия смени схемата с включването на Хьоведес като десен защитник и използването на Кимих по-напред в халфовата линия отдясно и на практика играеше с трима в защита. Конте бе принуден да не използва контузения Де Роси, който бе заменен от Стураро в любимото на наставника 3-5-2.

Италия изпълни два ранни корнера, а първата част приличаше на едно голямо надлъгване. Надлъгването обаче приключи бързо за Сами Кедира, който получи неприятен удар от съотборника си в Ювентус Джорджо Киелини и още в 16-ата минута бе заменен от Бастиан Швайнщайгер, който взе и капитанската лента от ръката на Мануел Нойер.

Матс Хумелс разсече италианската защита с дълъг пас в 20-ата минута, но топката се оказа сложна за Марио Гомес, който не успя да отправи добър удар.

Скуадрата не успяваше да изнася добре топката най-вече заради добрата преса на съперника. В 28-ата минута гол за Германия беше отменен. Хумелс центрира отляво, а Швайнщайгер бутна с ръка Де Шилио, преди с глава да преодолее Буфон, но съдиите своевременно маркираха нарушението.

Боатенг направи ключова намеса в защита и попречи на Едер да стреля след ниско подаване на Де Шилио от фланга.

Буфон сам си създаде проблеми с една неумела намеса при наглед рутинно центриране на първа греда, изпусна топката, но бързо я лови преди Марио Гомес да го накаже.

Гомес после стреля неточно с глава след центриране на Кимих от фланга. Голям карамбол след нещо средно между удар и центриране на Кроос доведе до рикошет от Кимих, топката попадна на крака на Томас Мюлер, но той не успя да стреля добре и Буфон спокойно лови.

Италия също имаше своя шанс в края на първата част след блестящ дълъг пас на Бонучи зад защитата за Едер, който настигна и центрира, Нойер изби, но само до връхлитащия Стураро, чийто удар бе избит от Боатенг в корнер за облекчение на вратаря.

Едер не успя хитро да намери Джакерини в наказателното поле в началото на втората част. Пас над италианската защита позволи на Марио Гомес да свали топката, премина двама и намери Томас Мюлер, който стреля мощно, преодоля Буфон, но пред голлинията Флоренци се хвърли самопожертвователно и изби с тяло. След корнера топката бе избита пред пеналта, където Боатенг шутира мощно, ала над вратата.

Де Шилио заслужен получи жълт и щеше да пропусне евентуален полуфинал.

Германия поведе сякаш от нищото в 65-ата минута. Флоренци не се ориентира при изритана напред топка от Нойер, Гомес задържа на тъча, изчака трима да се съберат около него и пусна по фланга за Йонас Хектор, който почти от аутлинията върна пред вратата и там Йозил бе изпуснат, за да прониже отблизо Буфон в левия ъгъл – 1:0 в 65-ата минута.

„Адзурите” бяха в лек шок след гола и само невероятно спасяване на Буфон с една ръка три минути по-късно ги остави в мача. Йозил идеално хвърли пас зад защитата за Марио Гомес, който си свали кълбото и технично стреля от няколко метра, но падащият Буфон с пръстите на едната ръка успя да избие със сетни усилия в корнер.

Италия се съвзе в следващите минути, а Льов извади имащия проблеми Гомес и пусна Дракслер. Де Шилио ниско намери Пеле в 74-ата минута, но той не уцели добре топката и пропусна шанса.

В 77-ата минута Киелини игра с глава след центриране в наказателното поле на Германия, а зад него Боатенг в желанието си да покаже, че играе чисто бе разперил ръце право нагоре и топката срещна едната му ръка, заради което Виктор Касай даде дузпа.

Изненадващо централният бранител Леонардо Бонучи застана зад топката, засили се, леко забави и много прецизно изравни в долния десен ъгъл, въпреки че Нойер позна ъгъла – 1:1.

Изравнителното попадение даде нови сили на Италия и Пеле получи от Едер, но спечели само корнер след рикошет от Хьоведес.

В края на редовните 90 минути Германия натискаше, но мачът влезе в продължения.

Германия доминираше в продълженията, но в първите добавени 15 минути не успя с нищо да затрудни Буфон и солидната защита на Италия.

Вторите добавени 15 минути започнаха с едно замотаване сред защитата и оставена топка от Буфон, които вкупом изгледаха как резервата Дракслер акробатично с гръб към вратата прати малко над целта.

В 109-ата минута Бундестима хвана противника на контра, Дракслер нахлу през центъра, Мюлер беше съвсем сам вдясно, но младият играч на Волфсбург пресили паса и опасността отмина.

Инсиние влезе на смяна и опита да затрудни Нойер, но не съумя да го стори.

Последвалите дузпи се превърнаха в истински трилър. Влезлият специално за да бие дузпа Симоне Дзадза би над вратата втората дузпа за Италия, но Буфон хвана втората немска дузпа на Томас Мюлер. Йозил нацели дясната греда, но след него Грациано Пеле подходи несериозно и вместо да даде ключово предимство на Италия би встрани. Дракслер изравни, а вкаралият в редовното време Бонучи този път бе спрян с една ръка от Нойер. Гол на Швайнщайгер пращаше Германия напред, но той шутира над целта и драмата продължи след 2:2 и 6 пропуска в първите 10 дузпи.

При внезапната смърт Хумелс, Пароло и Кимих бяха точни, а Де Шилио имаше огромен късмет да вкара с напречната греда. Дармиан обаче би ниско и слабо, Нойер спаси, а Йонас Хектор този път не прости на Италия и вкара в ъгъла, за да прати Германия на полуфинал.

Мануел Нойер хвана две дузпи и бе обявен за играч на мача.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър