3. Германия се подигра с Англия и стана европейски шампион при младежите

Германия се подигра с Англия и стана европейски шампион при младежите

Младите немци изнесоха урок по футбол на връсниците си от Острова

Младежкият национален отбор на Германия стана европейски първенец, след като се разправи по категоричен начин с 4:0 с тима на Англия, който бе считан за фаворит във финала. Момчетата на Хорст Хрубеш изнесоха истински урок на англичаните, които изглеждаха повече от жалки в този мач. Месут Йозил и компания направиха на пух и прах своите съперници и съвсем заслужено триумфираха с титлата на стария континент.

Срещата започна сравнително равностойно. Двата отбора предимно се разучаваха един друг в началните минути, които не бяха особено интересни. Първата по-сериозна възможност се откри пред Тио Уолкът още в 3-ата минута, но ударът на звездата на Арсенал се оказа твърде неточен. Малко по-късно Милнър нахлу опасно в наказателното поле, но бе спрян чисто от бранител на Германия.

Бундестимът пък успя да открие резултата в първата си по-сериозна атака. В 23-ата минута Йозил направи страхотен пробив, изведе Гонзало Кастро зад отбраната на Англия, а крилото на Леверкузен чукна технично топката над Лоач и прати топката в мрежата на англичаните за 1:0. Този гол трябваше да бъде сигнал за „трите лъва”, но Уолкът и компания така и не успяха да стигнат до чисто положение. За сметка на това Германия можеше да вкара втори гол, но Кедира и Йозил пропуснаха от добри позиции. Така до края на полувремето не се случи нищо по-опасно и резултатът остана непроменен.

Втората част започна отлично за Германия. Още в 48-ата минута Йозил успя да удвои преднината на немците, след изпълнение на пряк свободен удар. Изстрелът на халфа на Вердер не бе особено силен и точен, но резервният страж на Англия Лоач направи фрапантна грешка, докосна едвам едвам топката с лявата си ръка и тя се оплете в неговата мрежа за 2:0.

След втория гол, възпитаниците на Стюърт Пиърс се вдигнаха на тотален щурм и само 5 минути по-късно Лий Кетърмоул можеше да върне един гол, но изстрелът му срещна гредата. Натискът на англичаните продължи да бъде безплоден, а немците действаха предимно на контраатака. При една от тях в 76-ата минута Вагнер направи непростим пропуск, след като получи топката на 1 метър от опразнената врата, но стреля твърде неточно за ужас на всички привърженици на немския футбол.

Само 2 минути по-късно обаче Вагнер се реваншира за своя пропуск и направи 3:0, след като бе изведен сам срещу вратаря Лоач и технично го преодоля с левия крак. След още 5 минути Вагнер вкара втория си гол в мача и направи разгрома за Англия пълен. Младият нападател вкара гол шедьовър с десния крак, след като насочи технично топката в левия ъгъл на Роач от границата на наказателното поле.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и Германия заслужено триумфира с титлата, докато за Англия и Стюърт Пиърс остана само утехата, че поне стигнаха до финала.

Германия – Англия 4:0

1:0 Кастро 23’