3. Германия вкара 7 на Латвия в мач №100 на Нойер (ВИДЕО)

Германия вкара 7 на Латвия в мач №100 на Нойер (ВИДЕО)

Томас Мюлер се разписа с националната фланелка след 39 месеца

Германия спечели със 7:1 срещу Латвия в последната контрола преди старта на Евро 2020. Още преди началния съдийски сигнал капитанът Мануел Нойер обра овации на всички в лагера на домакините, защото стана първият вратар в историята със 100 мача за националния отбор на Германия.

Интригата приключи още преди изтичането на половин час игра, когато авансът на Бундестима стана класически. Робин Госенс откри резултата в 19-ата минута с първия си гол за Бундестима, а само 90 секунди след това Илкай Гюндоган удвои.

Попадението на реабилитирания Томас Мюлер в 27-ата минута очевидно имаше огромно значение за него, защото първенецът на планетата за 2014 година се разписа с националната фланелка за първи път от 39 месеца. Интересното е, че и тази атака беше започната от другия завърнал се в националния отбор световен шампион - Матс Хумелс.

Автоголът на Робертс Озолс и Серж Гнабри се погрижиха интересът към двубоя да се изпари още на почивката, на второто полувреме започна с бързо попадение на Тимо Вернер отблизо. Играта се водеше почти изцяло в наказателното поле на латвийците и пред него, но Лерой Сане, Мюлер, Хумелс и компания направиха куп пропуски.

И докато момчетата на Йоги Льов се скъсваха да пропускат, Латвия върна едно попадение четвърт час преди края на редовното време. Алексейс Савелиевс "хвана" топката с левачката и вгорчи юбилейния мач на Нойер.

Това очевидно разгневи Бундестима, защото минута след това гостите все пак бяха пратени на "седмото небе". Този път Сане не сбърка, а асистенция записа и изваденият от игра малко след това Мюлер.

Фарьорски о-ви - Лихтенщайн 5:1

Андора - Гибралтар 0:0