3. Германската хегемония продължи с европейска титла до 19 години (ВИДЕО)

Германската хегемония продължи с европейска титла до 19 години (ВИДЕО)

Бундестимът победи Португалия с 1:0 на финала, но изпусна да вкара още много голове

Националният отбор на Германия до 19 години стана европейски шампион на първенството в Унгария. Хани Мухтар вкара победния гол във финала за 1:0 над тима на Португалия.

Бундестимът, който победи България с 3:0 в първия си мач на турнира, доминираше от първата до последната минута във финала и направи купища пропуски, които позволиха на португалците да се отърват само с един гол разлика.

Така Германия стана европейски шампион за юноши до 19 години по-малко от месец след световната титла при мъжете в Бразилия.

Голът, който донесе титлата, дойде в 39-ата минута. Стендера центрира ниско отдясно, а Хани Мухтар изпревари прекия си пазач и отклони в крак в мрежата за 1:0.

Момчетата на наставника Маркус Зорг показаха истинска класа в Унгария и записаха 4 победи и само едно реми срещу Сърбия (2:2) в груповата фаза.