3. Германският шампион отново втори в Бундеслигата след хеттрик на Ройс

Германският шампион отново втори в Бундеслигата след хеттрик на Ройс

Борусия (Дортмунд) надви гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с класическото 3:0

Шампионът Борусия (Дортмунд) отнесе гостуващия Айнтрахт Франкфурт с 3:0 в мач от 22-ия кръг на германското футболно първенство.

С шестата победа в последните си седем мача в Бундеслигата възпитаниците на Юрген Клоп събраха 42 точки и се върнаха на второто място.

Марко Ройс се превърна в герой за домакините, след като реализира хеттрик и вече има 11 гола в шампионата за сезона. Той откри резултата в осмата минута, след като беше изведен в чиста позиция от Марио Гьотце и преодоля вратаря Кевин Трап.

В следващата атака Борусия удвои аванса си. Матс Хумелс напредна и пусна пас в ляво към Ройс, който с прецизен удар прати топката в десния ъгъл за 2:0.

В 31-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Юлиан Шийбер получи втори жълт и червен картон след удар с лакът в лицето на Бастиан Очипка.

Въпреки че останаха с числено намален състав, играчите на Клоп продължиха да контролират мача. В 58-ата минута Невен Суботич нацели напречната греда след подаване на Ройс от фаул.

Седем минути по-късно Ройс вкара отблизо на празна врата след отличен пас на Гьотце. Гостите също завършиха срещата с 10 души. В 74-ата минута японецът Такаши Инуи получи втори жълт и червен картон заради умишлено задържане на Хумелс.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)