3. Гейбриъл Агбонлахор шокира Ливърпул на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Гейбриъл Агбонлахор шокира Ливърпул на "Анфийлд" (ВИДЕО)

"Червените" стъпиха накриво преди да приемат Лудогорец в Шампионската лига

Астън Вила победи Ливърпул с 1:0 при гостуването си на "Анфийлд" в мач от четвъртия кръг на Висшата лига и излезе на втората позиция в класирането с две точки зад лидера Челси.

Единственото попадение в срещата отбеляза Гейбриъл Агбонлахор още в деветата минута след разбъркване в наказателното поле на домакините.

Малко след попадението на Агбонлахор бирмингамци можеха да останат с човек по-малко на терена. Филип Сендерос препъна Марио Балотели без топка и като последен в отбраната, но нито един от съдиите на терена не видя ситуацията.

Първият съперник на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига така и не откри начин да отбележи изравнително попадение, като бе спрян във всеки си опит от солидната отбраната на Вила.

Марио Балотели, който направи дебюта си на "Анфийлд", не остави добри впечатления с играта си и бе заменен в 70-ата минута. Брендън Роджърс се опита да промени нещо, пускайки Рахийм Стърлинг, Рики Ламбърт и Фабио Борини, които също не успяха да разгадаят отбраната на бирмингамци.

Най-чистото положение за Ливърпул дойде след далечен диагонален удара на Фелипе Коуриньо, който обаче срещна левия страничен стълб на Брадли Гузан.

Това е второ поражение за Ливърпул през сезона след загубата с 1:3 от Манчестър Сити във втория кръг. "Червените" се намират на осмата позиция с шест точки, на шест от лидера Челси.

Вила пък продължава изумителното си представяне през този сезон. Тимът на Пол Ламбърт има 10 точки след четири изиграни кръга, като е допуснал само един гол. Бирмингамци са на втората позиция, на две зад Челси, като заедно със "сините" от Лондон и Арсенал са единствените отбори без загуба във Висшата лига този сезон.

Следващият мач на Ливърпул отново е домакинство - срещу българския Лудогорец на 16 септември при завръщането на "червените" в турнира.