3. Гол на вратар в 94-ата минута попречи на Леверкузен да бие Аугсбург (ВИДЕО)

Гол на вратар в 94-ата минута попречи на Леверкузен да бие Аугсбург (ВИДЕО)

Вердер избегна първа загуба за 2015-а с късен гол в Гелзенкирхен, Майнц направи впечатляващ обрат срещу Айнтрахт (Франкфурт)

Рядко срещан гол на вратар в самия край на мача попречи на Байер Леверкузен да стигне до успех като гост на Аугсбург в пряка битка за местата в евротурнирите. „Аспирините” повеждаха на два пъти, но стражът Марвин Хитц засрами гостите и в 94-ата минута донесе точка на Аугсбург за 2:2.

Швейцарският таран Йосип Дръмич даде аванс  на „аспирините” още в 7-ата минута, но резерата Каюби, появил се на почивката, изравни в 59-ата.

6 минути преди края друга резерва – Щефан Райнарц, смълча „SGL Арена” с точен удар след пас на Роберто Хилберт в комбинация между играчи появили се от пейката.

Това обаче не бе всичко и голямата драма дойде в 94-ата минута, когато вратарят Хитц доведе до екстаз трибуните с гол за 2:2.

Шалке спря серията на Вердер от 5 поредни победи в Бундеслигата, но „бременските музиканти” избегнаха първо поражение през 2015-а след късен изравнителен гол за 1:1 на „Фелтинс Арена” в 22-ия кръг.

През първата част и двата отбора пропусна добри възможности да поведат. Макс Майер бе изведен след бърза атака на „миньорите”, но стреля право във вратаря Рафаел Волф.

19-годишният страж на Шалке Тимо Веленройтер  продължи с добрите изяви и изби нисък шут на Франко Ди Санто. Секунди по-късно тийнейджърът отрази и мощен изстрел на Бартелс, който се завъртя добре и шутира от воле.

„Кралскосините” доказаха, че са много силен домакин и стигнаха до победен гол в 61-ата минута. Макс Майер беше точен след пас на Транкило Барнета за 1:0.

Вердер беше на прага на първа загуба през годината, но във втората добавена минута резервата Себастиан Прьодл засече центриране на Юнузович и открадна точката за гостите – 1:1.

Шалке (35 т.) остана зад третия Борусия М’Гладбах (36 т.) на четвърта позиция, а Вердер остава осми с 30.

Фрайбург и Хофенхайм взеха по една точка след 1:1.

Хон даде аванс на бившия отбор на Гара Дембеле, но още преди почивката Кевин Воланд изравни.

Майнц направи впечатляващ обрат у дома срещу Айнтрахт Франкфурт за 3:1.

Айгнер изведе Франкфурт напред в 35-ата минута, но почти веднага Клеменс изравни, а в началото на втората част две бързи попадения на Гайс и Мали изведоха Майнц до победата.

Хвалят наш национал в Турция

Българското крило Здравко Димитров е едно от трите нови попълнения, които се включват най-добре, пише вестник yeniasir.com.tr

Луис Енрике доволен от старта на сезона след равенството на ПСЖ с Ница

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике е отпимист за тима си

Треньорът на Жирона хвали вратаря и критикува отбора

Благодаря на Господ и на Гасанига, каза Мичел

Българският национал Росен Божилов дебютира в Белгия

19-годишният Божинов влезе в добавеното време при успеха с 3:0 срещу гостуващия Серкъл Брюж

Мениджърът на Тотнъм след 2:3 от Брайтън: Ужасна загуба

Мениджърът на Тотнъм Анге Постекоглу обяви, че представянето на отбора му във второто полувреме при загубата от Брайтън с 2:3 е било "неприемливо"

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)