3. Гол от дузпа в 93-ата минута донесе мъчен успех на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Гол от дузпа в 93-ата минута донесе мъчен успех на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Секунди разделиха третодивизионния Шефилд Юнайтед от 0:0 на „Олд Трафорд”

Манчестър Юнайтед преодоля изключително трудно третия кръг на турнира ФА Къп.

„Червените дяволи” надвиха гостуващия третодивизионен Шефилд Юнайтед с 1:0 след попадение в добавеното време на срещата, дело на капитана Уейн Рууни от дузпа.

Разликата между двата тима в английския футбол бе цели 47 места и логично домакините имаха териториално предимство през целия мач, но така и не успяха да създадат нито едно чисто голово положение.

Под проливния дъжд на „Олд Трафорд” момчетата на Луис ван Гаал демонстрираха станалия типичен под ръководството на холандеца бавен и позиционен футбол, но това за пореден път не им донесе успех.

Най-добрата ситуация през първата част се откри пред Рууни. В 20-ата минута Матео Дармиан изведе чудесно нападателя зад гърба на защитата и капитанът преодоля вратаря, но после не стреля към опразнената мрежа, а се засуети и загуби.

Така паузата дойде без точни удари към нито една от двете врати. Гостите дори не опитаха да поразят целта, докато „червените дяволи” сториха това едва три пъти.

Това означаваше, че Манчестър Юнайтед не съумява да вкара гол през първите 45 минути във вече десет последователни домакинства.

След почивката нещата на терена не се промениха особено – Шефилд продължи да изчаква спокойно в своята половина многоходовите атаки на съперника, докато търпението на домакинските привърженици постепенно се изчерпваше.

Затова и те посрещнаха с иронични аплодисменти първите точни удари, отправени чак след 65-ата минута. Двамата вратари обаче не срещна затруднения и спасиха слабите изстрели.

Все пак „червените дяволи” можеха да решат всичко малко преди края, тъй като в 87-ата минута Антони Марсиал получи подарък от бранител на гостите. Играчът на „остриетата” буквално свали с глава топката към непокрития в пеналта френски нападател, но ударът на последния от десетина метра бе блокиран.

В 93-ата минута обаче резервата Мемфис Депай проби в пеналта и бе фаулиран, след което реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Уейн Рууни и хладнокръвно я прати в долния ъгъл, разписвайки се и при втората победа на Манчестър Юнайтед за 2016 година.

Резултати oт третия кръг на турнира за Купата на английската футболна асоциация (1/32 финали):

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни