3. Гол от засада спаси „гражданите” от загуба в Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол от засада спаси „гражданите” от загуба в Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Агуеро вече има 100 попадения във Висшата лига и 11 в 9 мача срещу „свраките”

Нюкасъл и Манчестър Сити не се победиха след равенство 1:1 в отложен мач от XXVII кръг на Висшата лига.

Двубоят се игра на „Сейнт Джеймсис Парк” пред 46 424 зрители, а още преди началото ме се стигна до любопитен момент.

Невръстният син на новоизбрания капитан Муса Сисоко бе седнал на резервната скамейка, а с идването си треньорът на домакините Рафаел Бенитес се пошегува, като му връчи лист и химикал.

Надали обаче на испанският специалист му бе до смях в 14-ата минута, когато Серхио Агуеро откри резултата със своя стотен гол в английския елит.

Аржентинският нападател бе в явна засада при центрирането на Алекс Коларов от свободен удар, но попадението му с глава беше зачетено и той се превърна в 25-ия футболист, достигнал кота от 100 гола в Премиършип.

Агуеро успя да го стори за едва 147 мача, като 11 от попаденията вкара в последните си девет двубоя със „свраките”.

Не след дълго справедливостта възтържествува и Нюкасъл успя да отговори. Това се случи в 31-ата минута, когато именно Сисоко намери Върнан Анита пред пеналта.

Холандецът финтира съперник и с прецизен изстрел по диагонала матира рожденика Джо Харт, навършил днес 29 години, за да изравни - 1:1.

Почивката дойде при този резултат, а след нея по-настойчиви бяха футболистите на домакините, които се борят за оцеляване.

Нито „свраките”, нито „гражданите” обаче съумяха да отбележат попадение до края и така срещата приключи при равенство.

След него Нюкасъл вече има 29 точки и изостава само с две от първия спасяващ се Норич.

Манчестър Сити пък остава на трето място с 61 т. в своя актив, но дава шанс на Арсенал да го измести от тройката преди прекия двубой в предпоследния кръг на осми май.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм