3. Гол в 40-ата секунда не стигна на Ювентус за победа срещу Виляреал (ВИДЕО)

Гол в 40-ата секунда не стигна на Ювентус за победа срещу Виляреал (ВИДЕО)

Дани Парехо изравни и отложи развръзката за реванша

Виляреал не се даде на Ювентус в първия 1/8-финал между двата отбора от Шампионската лига. Мачът в Испания завърши 1:1. "Бианконерите" успяха да поведат още в 40-ата секунда. Разписа се Душан Влахович. Дани Парехо изравни в 66-ата и отложи развръзката за реванша в Торино.

Мачът на "Естадио де ла Серамика" започна мечтано за "Старата госпожа". Още не беше изминала минута игра, когато Данило с дълъг пас намери Душан Влахович. Той овладя и с удар между Раул Албиол и Пау Торес изненада вратаря за 1:0!

После "Жълтата подводница" изпусна две изгодни положения да изравни. Матайс де Лихт се отличи с чудесна намеса в защита, след като изчисти успореден на голлинията пас. Малко след подновяването на играта Маккени намери Мората, който засече от воле, но покрай целта.

В 57-ата минута гостите сбъркаха при изнасянето, Виляреал организира бърза атака, но Алберто Морено не успя да затрудни Счесни. След това удар на Хуан Куадрадо излезе в аут. После испанците натиснаха и в 66-ата минута резултатът беше изравнен. Етиен Капу с чудесен пас намери включилият се от втора позиция Дани Парехо, който беше изпуснат и не сбърка точно пред Счесни за 1:1!

До края на мача не стана почти нищо интересно, с изключение на един удар на Влахович, който беше спасен от Херонимо Рули.

Така всичко ще се реши на реванша, който ще се играе на 16 март в Торино.

Лошата новина за Юве са контузиите на Матия де Шилио и Уестън Маккени, които бяха заменени принудително.

Тер Стеген: Тази загуба боли