3. Гол в последните секунди застраши второто място на Жирона

Гол в последните секунди застраши второто място на Жирона

Сензацията в испанското първенство Жирона имаше нещастието да изпусне победата при гостуването на Алавес в 35-ия кръг на Примера дивисион в 9-ата минута на добавеното време и трябваше да се задоволи само с 2:2. Йон Гуриди вкара два пъти за домакините, които бяха догонващи в резултата, но направиха услуга на Барселона в битката за 2-ото място.

След днешния резултат Жирона събира 75 точки и заема 2-ото място, но само на 2 след тях е Барселона и при победа над Реал Сосиедад в понеделник ще има смяна на позициите. Реал (Мадрид), който си гарантира титлата преди седмица, е на върха с 87 точки и четири оставащи мача. Алавес пък е на 11-ото място с 42 точки.

Гостите от Каталония откриха резултата още в 4-ата минута чрез Ерик Гарсия, който скочи най-високо и с глава заби топката в мрежата след центриране на украинеца Виктор Циганков. Йон Гуриди обаче изравни в 12-ата след пас на Джовани Симеоне в малкото наказателно поле.

Въпреки че след този гол домакините от Страната на баските взеха инициативата и бяха много по-атакуващия отбор, отново Жирона поведе в резултата. Янхел Ерера с мощен и красив диагонален удар направи 1:2 секунди преди края на първата част.

След почивката гостите имаха няколко добри шанса да увеличат преднината си на 3:1, но бяха наказани за пропуските в добавеното време. Секунди преди последната съдийска свирка в мача, Йон Гуриди се разписа за 2:2. Янис Хаджи отне топката в наказателното поле и напрактика изработи гола.