3. Голеада на "Сантяго Бернабеу", Реал вкара 6 на Бетис

Голеада на "Сантяго Бернабеу", Реал вкара 6 на Бетис

В истински празник за любителите на красивия футбол се превърна срещата от испанската лига BBVA между Реал (Мадрид) и Бетис. „Сантяго Бернабеу” видя голова фиеста, завършила 6:1 в полза на „кралския клуб

В истински празник за любителите на красивия футбол се превърна срещата от испанската лига BBVA между Реал (Мадрид) и Бетис. „Сантяго Бернабеу” видя голова фиеста, завършила 6:1 в полза на „кралския клуб”. Реал успя да съкрати изоставането си от Барселона, след загубата на „каталунците” от Еспаньол с 1:2, като вече тя е 7 точки. Реал имат 53 в своя актив, докато тимът на Пеп Гуардиола е с 60.

Двубоят започна във вихрено темпо. В 7-ата минута Раул изведе с глава Гонсало Игуаин, който финтира Рикардо и откри резултата. Последваха два гола на привлечения през зимния трансферен прозорец Клаас Ян Хунтелаар. Габриел Хайнце центрира от ляво, вратарят изби топката на волето на холандеца, който покачи на 2:0 в 15-ата, а в 24-ата отново той материализира добра комбинация между Ласана Диара и Серхио Рамос. Рикардо Оливейра след половин час игра върна един гол след далечен изстрел, но това подразни още повече домакините. Капитанът Раул в 36-ата се възползва от пас на Марсело и от движение направи 4:1 със страхотен шут, а в 42-ата реализира за 5:1, след като прехвърли вратаря на Бетис. В последната 45 минута Рамос накара вратаря на гостите да извади за 6-и път топката от своята мрежа, след "летящ" плонж и удар с глава.

През втората част възпитаниците на Хуанде Рамос намалиха оборотите, с мисъл за предстоящата среща от 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Ливърпул. До края те пропуснаха още изгодни положения, но резултатът остана непроменен.Това бе 9-а поредна победа за Реал в шампионата. Освен със 7-е гола, зрителите ще запомнят мача и с поредните 2 на голмайстор номер 1 в историята на Реал Раул, който вече има 311 на сметката си.

Реал (Мадрид) - Бетис 6:1
7' [1-0] Игуаин
15' [2-0] Хунтелаар
24' [3-0] Хунтелаар
30' [3-1] Оливейра
36' [4-1] Раул
43' [5-1] Раул
45' [6-1] Серхио Рамос

Реал (Мадрид): Касияс; Рамос, Пепе, Канаваро, Хайнце; Игуаин, Диара, Гаго, Марсело; Хунтелаар, Раул

Бетис: Рикардо; Нелсон, Мели, Арзу (81’ Хуанма), Вега; Аурелио, Хуанде (52’ Монсон), Дамиа, Емана (60’ Ривера), Гонсалес; Оливейра.

Жълти картони: Хайнце (Реал); Оливейра (Бетис)
Стадион: „Сантяго Бернабеу”, Мадрид
Съдия: Ундиано Майенко