3. Голов спектакъл беляза последния мач на Фъргюсън начело на Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" завършиха 5:5 с УБА като гост в мач номер 1500 на шотландеца

Същински голов трилър беляза последния мач на легендарния сър Алекс Фъргюсън начело на Манчестър Юнайтед, след като днес неговите възпитаници завършиха наравно 5:5 срещу тима на Уест Бромич Албиън. Срещата се игра на стадион "Дъ Хоутърнс" и бе от програмата на 38-ия, последен, кръг от английската Висша Лига.

Шотландският специалист вече обяви, че се отказва от мениджърската професия и напуска поста си начело на Юнайтед след цели 27 години начело на "червените дяволи. За този период Фърги създаде същинска империя на "Олд Трафорд" и превърна клуба в един от най-големите отбори в световен мащаб, печелейки цели 38 трофея, сред които 13 шампионски титли, 2 Шампионски лиги, 5 Купи на Англия и една Суперкупа на Европа.

Нападателят на гостите Робин Ван Перси пък стана голмайстор на Премиършип за сезона, след като с попадението с днес закръгли сметката си на 26 гола.

Иначе двубоят на "Дъ Хоутърнс" започна много динамично, а в хода на двубоя "червените дяволи" на два пъти водеха с три гола разлика, но в крайна сметка не съумяха да удържат победата. Именно гостите излязоха първи напред в резултата още в 6-та минута, когато Кагава засече отблизо с глава подаване на Чичарито след бърза контраатака.

Само 180 секунди по-късно Юнайтед вече водеше с 2:0 след злощастен автогол на Олсон.

В 30-ата минута резултатът в полза на "червените дяволи" стана класически, след като Клевърли намери Бютнер в пеналта на "дроздовете", а бранителят с левия крак покачи на 3:0.

Домакините обаче не се предадоха и в 40-ата минута Морисън засече с десния крак центриране на Доранс, намалявайки на 1:3.

В 5-та минута от началото на второто полувреме "торбаланите" върнаха още едно попадение. Тогава играещият под наем от тима на Челси - Лукаку, получи пред дъгата на наказателното поле и с хубав шут прати кълбото в долния десен ъгъл на Линдегоор за 2:3.

Само 120 секунди след това обаче Робин Ван Перси се възползва от добро подаване на Валенсия от дясното крило и с десния крак простреля Фостър за 4:2.

Още 10 минути след това Хавиер Ернандес привидно сложи точка на спорта, засичайки отблизо центриране на Гигс.

Албиън обаче се вдигнаха на щурм и сътвориха обрат, който в последните години се превърна в запазена марка именно на Манчестър Юнайтед. В 80-ата минута Розенберг изведе Лукаку в наказателното поле на Юнайтед и той не сбърка за 3:5, а още 60 секунди слелд това Мулумбу бе точен за 4:5 след пас на Джоунс.

Немислимото пък се случи в 86-ата минута, когато Ромелу Лукаку оформи своя хеттрик и крайното 5:5 с удар отблизо с глава.

Така сър Алекс Фъргюсън приключи кариерата си начело на Манчестър Юнайтед след 27 години начело на клуба, 38 трофея и 1500 мача начело на "червените дяволи". Юнайтед приключи сезона с актив от 89 точки, на цели 11 пред 2-ия Манчестър Сити. "Дроздовете" пък се наредиха 8-и с 49 точки.

Фабрегас: Научих много в Челси при Конте