3. Голов спектакъл между Бенфика и Лион - 4:3 на "Луш" след невероятна драма (видео)

В другия двубой от групата Апоел Тел Авив и Шалке 04 не се победиха и завършиха при скучно нулево равенство

Отборът на Бенфика постигна жизненоважна победа в домакинството си на Олимпик Лион. Португалците спечелиха с 4:3 на собствен терен, а успехът запази шансовете на тима за продължаване в следващата фаза на турнира. Двубоят бе равностоен, но домакините бяха тима, който се поздрави с трите точки, въпреки че драмата на „Луш” не липсваше. Бенфика отбеляза четири попадения до 67-ата минута и всичко в мача изглеждаше решено, но в последните 15 минути гостите от Лион вкараха три гола и напрежението в мача се запази до последния съдийски сигнал, който обаче за щастие на домакините дойде при резултат 4:3.

Още в първата минута Бенфика имаше възможност да отбележи попадение, но ударът на Мартинс не попадна в мрежата на Лорис. В следващите минути срещата бе равностойна, но Лион така и не успяваше да застраши по някакъв начин вратата на Роберто. Постепенно домакините започнаха да контролират събитията на терена и по-активната им игра доведе до резултат в 20-ата минута, когато падна първото попадение в срещата. Негов автор бе Кардец, който след отлично центриране на Мартинс стреля с глава и не остави никакъв шанс на Лорис, пращайки топката зад вратаря на Лион.

В 28-ата минута гостите имаха добра възможност да изравнят резултата, но ударът на Бриан премина високо над вратата.

Малко след като бяха изминали 30 минути от началото на срещата Бенфика успя да отбележи втори гол. Мартинс овладя топката и подаде към Фабио Коентрао, който с хубав изстрел с левия крак прати за втори път коженото кълбо зад Лорис. Изтичаше 32-ата минута, а Бенфика вече водеше с 2:0.

Към края на полувремето домакините достигнаха до трети гол. Отново асистенцията бе на Карлос Мартинс, който с хубаво центриране в 43-ата минута намери Хави Гарсия, който с глава прати кълбото за трети път във вратата на Лион.

До края на полувремето нямаше други по-интересни ситуации и почивката дойде при резултат 3:0 в полза на Бенфика.

Втората част започна равностойно, а в началните минути положенията пред двете врати липсваха. Събитията се развиваха предимно в средата на терена, а възможности за отбелязване на гол нямаше.

В 67-ата минута Бенфика отбеляза четвърто попадение, което на пръв поглед напълно сложи край на интригата в мача. Отново основна роля в атаката имаше Карлос Мартинс. Той намери с хубав пас Фабио Коентрао, който стреля с левия крак и прати топката зад Лорис.

След като вкараха четири гола домакините намалиха темпото на игра, подцениха съперника си и можеше да бъдат наказани за тези свои действия. В 75-ата Лион отбеляза, а голът бе вкаран от Гуркюф. Френският национал получи топката от появилия се през втората част Лакасете и с изстрел с левия крак прати кълбото в мрежата на Роберто.

В 86-ата минута домакините от Бенфика допуснаха втори гол във вратата си, дело на влезлия през втората част Гомис. Асистенцията бе на Лакасете, а Гомис от съвсем близко разстояние без никакъв проблем с десния крак прати топката зад Роберто.

Драмата на „Луш” продължи и в 95-ата минута Лион отбеляза трето попадение. То бе дело на Ловрен, който с глава прати топката във вратата на Бенфика след центриране на Гоналонс.

За изравнително попадение за гостите обаче нямаше още време и краят на двубоя дойде при резултат 4:3 в полза на Бенфика.

След постигнатия драматичен успех португалците се намират на третата позиция с актив от 6 точки, а гостите от Лион все още са на първо място с 9, въпреки регистрираното поражение на „Луш”.

В другия двубой от групата отборите на Апоел Тел Авив и Шалке 04 завършиха при нулево равенство. Срещата в Израел бе равностойна, а жълтите картони не липсваха, но до попадение в мача не се стигна и двата тима грабнаха по една точка.

Равенството остави Апоел на последната позиция, но все пак тимът от Израел записа първа точка в турнира през настоящата година. Шалке все още се намира на второто място и е със седем точки, като по този начин запазва шансовете си за продължаване напред.

Бенфика - Олимпик Лион 4:3

20 1:0 Кардец
31 2:0  Коентрао
43 3:0 Гарсия
67’ 4:0 Коентрао
754:1 Гуркюф
85 4:2 Гомис
90+5 4:3 Ловрен

Стартови състави:

Бенфика: Роберто, Перейра, Луизао, Луис, Пейсото, Мартинс (Менезес 75’), Гарсия, Коентрао, Савиола (Яра 71’), Аймар, Кардец (Уелдън 72’)

Олимпик Лион: Лорис, Ревейер, Крис, Диакате (Гомис 59’), Ловрен, Гуркюф, Гоналонс, Пянич (Макун 70’), Пиед (Лакасете 71’), Бриан, Бастош

Стадион: Луш

Жълти картони: Луизао, Савиола, Роберто (Бенфика) ; Пянич, Ловрен (Олимпик Лион)