3. Голов трилър, напрежение по трибуните и равенство 2:2 между Чехия и Хърватия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чехия стигна до равенство в късна драма на "Стад Жофроа Гишар", след като губеше с 0:2 от Хърватия

Чехия стигна до равенство в заключителните минути, след като губеше с 0:2 от Хърватия в мач от група "D" на Евро 2016.

Освен инфарктните минути на терена, на трибуните също бе доста напрегнато. Емоциите взеха връх в 88-ата минута, когато феновете на Хърватия започнаха да хвърлят бомбички и факли. Една от бомбичките гръмна пред длъжностно лице, което се оказа пожарникар, който бе ранен в следствие на инцидента.

В  21-ата минута Хърватия бе близо до гола след страхотен пробив на Перишич по фланга и прострелно центриране. Петър Чех изпусна да улови топката и тя стигна до Манджукич, който обаче пропусна да вкара в опразнената врата.

Само минута по късно нова опасна атака на „шахматистите” като по чудо не донесе гол. След ново прострелно центриране този път на Манджукич към Перишич, то последният се размина на сантиметри с  топката и не можа да я засече, да да открие резултата.

В 37-ата минута Хърватите затвърдиха прекрасната си форма и превъзходството си в мача с гол. Иван Перишич откри резултата със страхотен завършващ пас. Голът падна след асистенция на Милан Баделъ, който открадна една топка в средата на терена и пусна перфектен извеждащ пас.

В 42-ата минута Домагой Вида имаше възможност да удвои резултата след хубаво центриране на Ракитич, но топката мина на сантиметри от вратата.

И през втората част хърватите държаха инициативата. В 59-тата минута изглеждаше, че всичко в мача бе решено след гол на Иван Ракитич, който останал сам срещу Чех копна топката, за да прехвърли по изключително елегантен начин чешкия страж и по този начин да удвои резултата за своя тим.

В 76-ата минута Чехия се върна в мача след попадение на Милан Шкода, който засече с глава центриране на Томаш Росицки.
Заключителните минути на срещата бяха изключително напрегнати, като чехите се хвърлиха с всички сили да изравняват. В същото време Марсело Брозович имаше възможност да реши всичко в мача, но ударът му премина в страни от вратата.

В 88-ата минута напрежението по трибуните взе връх и фенове на Хърватия започнаха да хвърлят бомбички и факли, като дори пострада длъжностно лице.
В 94-тата минута Чехия стигна до изравнителен гол, който падна след дузпа. Реферът Марк Клатенбърг посочи бялата точка, след като Домагой Вида игра с ръка в наказателното поле. Зад топката при единадесет метровия наказателен удар застана Томаш Нецид, който с бомбен изстрел разстреля Субашич и донесе ценна точка на своя отбор, която го оставя в битката за излизане от група "D".

След равенството Хърватия събра актив от 4 точки и държи първото място. Чехите пък спечелиха първа точка в актива си.