3. Голова фиеста в синьо на "Стамфорд Бридж", 5:0 за Челси срещу жалкия Блекбърн

Голова фиеста в синьо на "Стамфорд Бридж", 5:0 за Челси срещу жалкия Блекбърн

"Сините" лидери във Висшата лига след голове на Лампард (2), Дрогба, Есиен и Живе (автогол)

Лондонският Челси на Карло Анчелоти разнищи тима на Блекбърн Роувърс в среща от 10-ия кръг на английската Висша лига. Феновете на „Стамфорд Бридж” видяха изключителна игра от своите любимци и 5 безответни гола.

През целия мач на терена имаше само един отбор – този на домакините. Възпитаниците на Сам Алърдайс не знаеха къде се намират като едва след петия гол в своята мрежа погледнаха към вратата на Петър Чех.

През седмицата Челси вкара четири на закъсалия Атлетико (Мадрид), а днес бе точен пет пъти във вратата на Пол Робинсън.

След забележителния успех Челси е лидер в шампионата с 24 точки, докато Блекбърн са 15-и с 10.

Първото попадение в срещата падна след 20 минути игра. Никола Анелка проби по левия фланг, центрира в наказателното поле, където пред погледа на Дидие Дрогба защитникът на Блекбърн Гаел Живе насочи топката в собствената си мрежа.

До края на първите 45 минути тимът на Анчелоти се смили над този на Сам Алърдайс и нови голове не паднаха.

В 48-ата минута Дрогба центрира остро пред голлинията, Якобсен изчисти „коженото кълбо”, но то попадна на крака на Франк Лампард и той реализира за 2:0.

4 минути по-късно националът на Гана Микаел Есиен направи забележителен рейд и с хубав шут от около 30 метра за трети път преодоля Робинсън. В 59-ата минута Алан Уайли отсъди дузпа за нарушение на Нелсън срещу Дрогба, а Лмпард бе точен за 4:0 от бялата точка.

„Сините” обаче не спряха до тук. В 63-ата минута Михаел Балак центрира от ъглов удар, Дрогба се извиси във въздуха и с глава вкара за 5:0.

Отличен мач за Челси изигра Джо Коул и под бурните аплодисменти на „Стамфорд Бридж” в 77-ата минута напусна терена, заменен от Даниел Стъридж.

До края не се случи нищо запомнящо се и Челси прибави нови три точки към актива си.

ЧЕЛСИ – БЛЕКБЪРН 5:0

(1:0) Живе 20’ (авт.)
(2:0) Лампард 48’
(3:0) Есиен 52’
(4:0) Лампард 59’ (д.)
(5:0) Дрогба 64’

Челси: Чех; Иванович, Карвальо (67’ Брума), Тери; Белети (61’ Ферара); Есиен, Балак, Лампард, Дж. Коул (77’ Стъридж); Анелка, Дрогба

Блекбърн: Робинсън; Якобсен (60’ Салгадо), Олсон, Нелсон, Гиве; Андрюс, Н’Зонзи, Педерсен (69' Хойле), Емертън; Диуф, Робертс (53’ Калинич)