3. ГОРЕЩА БИТКА В БАКУ: Швейцария отправи 20 удара, но не победи Уелс (СНИМКИ+ВИДЕО)

VAR отмени гол на "кръстоносците" заради засада

Швейцария и Уелс оставиха Италия еднолично начело в група А на Евро 2020, след като завършиха наравно 1:1 на "Олимпийския стадион" в Баку.

Швейцарците определено бяха по-добрият отбор днес, но "драконите" успяха да измъкнат равенството и да не започнат с поражение участието си на еврофиналите.

В 15-та минута дойде първият по-сериозен шанс за гол, след като Мур получи центриране отляво и стреля опасно с глава, но Ян Сомер се намеси отлично и изби над напречната греда.

"Кръстоносците" отвърнаха с опит на Фабиан Шер, който засече центриране от ъглов удар и пробва да промуши топката във вратата на Уорд, но уелският страж се справи. Малко след това удар на Сеферович прелетя покрай целта.

В самия край на първата част нападателят на Бенфика направи два сериозни пропуска след като първо не намери целта след удар от границата на пеналта, а след това от няколко метра също не беше достатъчно точен.

Веднага след почивката обаче швейцарците откриха резултата. След корнер, Емболо беше на правилното място и с глава матира Уорд за 0:1!

В 74-та минута обаче Мор изравни! Той беше намерен с центриране около точката за дузпата и с глава отклони към далечния ъгъл - 1:1!

В 85-та минута Гавранович, който влезе от пейката за Швейцария успя да вкара, но ВАР отмени попадение за пръв път в турнира.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

УЕЛС: Уорд, Морел, Мефам, Родон, Дейвис, Рамзи, Робъртс, Алън, Бейл (к), Джеймс, Мур;

ШВЕЙЦАРИЯ: Зомер, Елведи, Аканджи, Шер, Мбабу, Джака (к), Фройлер, Родригес, Шакири, Сеферович, Емболо;