3. ГРАНДИОЗНО ШОУ В ТОРИНО! Ювентус пречупи Наполи с автогол в продължението (ВИДЕО)

Тимът на Карло Анчелоти беше на крачка от подвиг, след като се върна от 0:3

В уникална драма се превърна дербито от втория кръг на Серия "А" между Ювентус и Наполи в Торино. Шампионите спечелиха с 4:3 с автогол на Кулибали в 91-ата минута. Преди това гостите наваксаха изоставане от 0:3.  Данило, Гонсало Игуаин и Кристиано Роналдо се разписаха за Юве. И когато всички очакваха поредния успех на хегемона в Серия "А", Наполи отговори с попадения на Костас Манолас, Ървинг Лосано и Ди Лоренцо. Накрая обаче и късмета обърна гръб гостите, за да могат "бианконерите" да запишат втора поредна победа от началото на сезона и да запазят първото място в подреждането. Съперникът им е девети с 3 т.

Кристиано Роналдо стреля опасно в 4-ата минута, но Алекс Мерет спаси. Десет след товаАлан пробва шут от разстояние, но Войчех Шчесни прояви добър рефлекс. Две минути по-късно Ювентус организира бърза контра, като Дъглас Коста достави топката на Данило, който я прати в мрежата за 1:0. Бразилският защитник се появи на терена едва секунди по-рано заради контузия на титуляра Матия Де Шилио.

В 19-ата минута резултатът вече беше на 2:0, след като Игуаин наказа бившия си тим. Сами Кедира изпусна два златни шанса тотално да сложи край на интригата. Германецът първо получи пас от Игуаин на точката за дузпата и се озова очи в очи с вратаря, който спаси удара му. После Кристиано Роналдо намери Кедира пред наказателното поле. Халфът се завъртя и стреля, но учели напречната греда.

На почивката Карло Анчелоти взе мерки и пусна в игра Марио Руиз и новото попълнение Ървинг Лозано. Те смениха съответно Фаузи Гулам и Лоренцо Инсиние. Този ход раздвижи играта на Наполи и в 52-ата минута Дрис Мертенс отправи силен удар, който профуча на сантиметри покрай целта. После Мерет изби шут на Матюиди, а по-късно Счесни се намеси след изстрел на белгийския нападател. След малко повече от час игра Юве стигна до ново попадение. Дъглас Коста пусна пас по земя и Роналдо засече от движение, за да покачи на 3:0 за шампионите!

Гостите обаче не се предадоха и бързо върнаха две попадения. Първо, в 66-ата минута Манолас се разписа след центриране от пряк свободен удар, а само две по-късно Лосано завърши с глава скоростна атака на гостите. Веднага след това далечен шут на Коста разтресе гредата. В 81-ата минута Наполи постигна немислимото, заличавайки изцяло пасива си от три гола.

В 92-ата минута шоуто стана пълно! Миралем Пянич центрира от фаул и Кулибали, който беше абсолютно сам, си заби автогол за крайното 4:3 за Ювентус!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЮВЕНТУС: Шчесни, Де Шилио, Бонучи, Де Лихт, Алекс Сандро, Пянич, Матюиди, Кедира, Коста, Роналдо, Игуаин

НАПОЛИ: Мерет, Гулам, Кулибали, Манолас, Ди Лоренцо, Алан, Руис, Жиелински, Кайехон, Инсиние, Мертенс

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1