3. „Гражданите” изхвърлиха най-стария клуб в света от най-старата футболна надпревара (видео)

Манчестър Сити разби с 5:0 над Нотс Каунти и ще срещне Астън Вила в 1/8-финалите на ФА къп

Многомилионната селекция на Манчестър Сити спечели преиграването на срещата си от четвъртия кръг на турнира за ФА къп, налагайки се с 5:0 над борещия се за оцеляване в Лига 1 тим на Нотс Каунти.

Старши треньорът на „гражданите” Роберто Манчини заложи на стартови 11, струващи на клуба малко над 160 млн. паунда, но гостите от Нотингам, които са най-старият - съществуващ и до днес - професионален футболен тим, имаха първата възможност на полупразния „Стейдиъм ъф Лайт”.

Тя се откри пред водения от Пол Инс състав в 22-ата минута, когато изстрел на Карл Хоули се отби в дясната греда на пазената от Джо Хард врата, но не пожела да влезе в мрежата на английския национал.

Домакините обаче отговориха почти мигновено и удар с глава на Един Джеко бе избит с мъка от стража на гостите Сюърт Нелсън.
Първото попадение в срещата падна осем минути преди почивката, когато ветеранът Патрик Виейра засече с глава центриране на Давид Силва от корнер и промуши топката между краката на Нелсън.

Така „гражданите” се сдобиха с гол аванс, който запазиха до почивката, а само 11 минути след подновяването на играта Виейра повтори упражнението от първото си попадение и удвои преднината на своите.

В ситуацията при втория гол нападателят на Сити Марио Балотели получи удар в главата и бе заменен от капитана на тима Карлос Тевес, макар травмата да не изглеждаше сериозна.

Създаденият през далечната 1862 година отбор на Нотс Каунти се опита да се върне в срещата, но отбраната на домакините се справи отлично с поставените предизвикателства и успя да опази от попадения вратата на Джо Харт.

Вместо това, при една образцова контраатака на „гражданите”, появилият се като резерва Тевес реализира дежурното си попадение, оформяйки класическата преднина на своите в 84-ата минута, след като бе изведен отлично от Един Джеко и хладнокръвно преодоля стража на гостите.

Малко след това Тевес върна жеста на Джеко, асистирайки му за четвъртия гол в срещата, а секунди по-късно Мика Ричардс оформи крайното Манчестър Сити – Нотс Каунти 5:0.

Така Манчестър Сити се класира за 1/8-финалната фаза на най-старата футболна надпревара, където ще се изправи срещу водения от своя български капитан Стилиян Петров отбор на Астън Вила.

Стартови състави:

Манчестър Сити: Харт, Коло Туре, Ричардс, Лескът, Забалета, Коларов, Виейра, Силва ('86 Жо), Яя Туре (’81 Гарет Бари), Джеко, Балотели (’60 Тевес);

Нотс Каунти: Нелсън, Дарби (’61 Томпсън), Харли, Пиърс, Едуардс, Бишоп, Рейвънхил, Гоу, Хоули, Уесткар, Хюз (’79 Гоберн);

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1