3. "Гражданите" надиграха "свраките" и скъсиха дистанцията до "червените дяволи" (+ВИДЕО)

Английският шампион Манчестър Сити постигна десета победа във Висшата лига през сезона, след като днес се наложи с 3:1 като гост на Нюкасъл в мач от 17-ия кръг на английското първенство. Мачът се игра на стадион „Сейнт Джеймсис Парк”.

”Гражданите” се представиха страхотно по време на целия двубой, като показаха известно колебание единствено в първите 20-ина минути на второто полувреме. След победата тимът на Роберто Манчини вече е с актив от 36, като изостава с 3 от лидера Манчестър Юнайтед, който обаче има и мач по-малко. Нюкасъл остава със 17 пункта и заема 14-ото място в подреждането.

”Свраките” имаха отличен шанс да открият резултата още във 3-ата минута на двубоя, когато Папис Сисе стреля много хубаво към Джо Харт, но вратарят на гостите с блестяща намеса изби кълбото. „Гражданите” пък превърнаха в гол една от първите си по-сериозни ситуации, които създадоха пред вратата на Тим Крул. В 10-ата минута Самир Насри комбинира със Серхио Агуеро, който на празна врата се разписа за 1:0.

Три минути по-късно Карлос Тевес направи сериозен пропуск, като Крул спаси изстрела на аржентинеца, а малко преди средата на първата част удар на Самир Насри срещна страничната греда. В 25-ата минута Харт се справи блестящо с удар на Уилямсън, а малко по-късно Серхио Агуеро се озова на чиста позиция, но стреля в аут.

Авансът на гостите се увеличи на две попадения в 39-ата минута, когато Хави Гарсия засече с глава центриране от корнер, а кълбото влетя в мрежата на домакините.

Нюкасъл излезе преобразен през второто полувреме и успя да достигне до гол още в 51-ата минута, когато Фабрисио Колочини прати кълбото в наказателното поле, а Демба Ба с хубав удар с глава го прати в десния ъгъл на вратата. Малко след това Карлос Тевес се отчете с нов пропуск, а в 64-ата минута Демба Ба бе близко до гол, но след удара му топката срещна външната част на мрежата.

В 78-ата минута „гражданите” достигнаха до трети гол, който до голяма степен уби интригата в срещата. Пабло Сабалета бе изведен на добра позиция и намери Яя Туре, който прати топката зад Тим Крул. До края на мача не паднаха нови голове и така Манчестър Сити спечели мача с 3:1.