3. "Гражданите" остават на върха след класика над Стоук у дома (видео)

"Гражданите" остават на върха след класика над Стоук у дома (видео)

Два гола на Агуеро и един на Адам Джонсън донесоха лесната победа на Ман Сити

Отборът на Манчестър Сити победи гостуващия Стоук с 3:0 в мач от 17-ия кръг на Премиършип. Голмайстори при лесната домакинска победа на „гражданите” бяха Серхио Агуеро в 29-ата и 54-ата минута, а между двете попадения на аржентинеца се разписа Адам Джонсън в 36-ата.

„Небесно-сините” имаха пълно превъзходство през целия мач и не се наложи да се напъват много, за да стигнат до успеха, а стражът на домакините Джо Харт така и не получи възможност да прояви рефлекса си, тъй като не бе затруднен нито веднъж.ю

Кун Агуеро изведе своя тим напред в 29-ата минута след като отбеляза може би най-лесния гол в кариерата си от непосредствена близост.

Малко по-късно в 36-ата минута преднината на Манчестър бе удвоена след великолепен гол на Джонсън от около 25 метра с левия крак.

Серхио Агуеро придаде класическо изражение на резултата в 54-ата минута, когато засече с крак от десетина метра центиране на Самир Насри отдясно.

С тази победа „гражданите” остават на върха в класирането преди Коледа с актив от 44 точки, докато отборът на Стоук Сити заема осма позиция с 24 пункта.