3. "Гражданите" сломиха "рейнджърите" в спиращ дъха спектакъл (видео)

"Гражданите" сломиха "рейнджърите" в спиращ дъха спектакъл (видео)

Сити спечели с 3:2 визитата си в Лондон, след обрат и 4 греди, запазвайки аванса си от 5 точки пред Юнайтед

Лидерите във временното класиране на английската Висша лига от Манчестър Сити записаха своята осма поредна победа във всички турнири, след като стигнаха до обрат и спечелиха с 2:1 визитата си на новака Куинс Парк Рейнджърс.

Срещата в Лондон от 11-ия кръг на Премиършип не започна никак добре за „гражданите”, тъй като в две минути преди изтичането на първия половин час игра те се озоваха в ролята на догонващи.

Резултатът на „Лофтус Роуд” бе открит от новото попълнение на „рейнджърите” Джей Ботройд, който се разписа в 28-ата минута след пас на Джоуи Бартън и даде преднина на своите, а тя бе напълно заслужена с оглед на показаното от двата тима в началните минути.

Само 10 минути след своето попадение бившият стрелец на Кардиф Сити можеше и да удвои преднината на своите, но ударът му срещна гредата, а след още 5 „гражданите” изравниха с попадение на Един Джеко.

Нападателят от Босна и Херцеговина получи топката отляво на атаката на своите, навлезе необезпокоявано в наказателното поле на домакините и със силен удар в долния ъгъл матира стражът на новаците Пади Кени.

Това бе 10-ото попадение на Джеко в последните му девет мача, а след него почивката дойде при равенство 1:1. Малко след паузата Сити осъществи пълен обрат.

В 52-ата минута отново Джеко напредна отляво след образцова контраатака и центрира остро по земя към Давид Силва, който с първото си докосване преодоля пазещия го Дани Габидон, а с второто – вратаря Кени.

Момчетата на Нийл Уорнък не се предадоха и натиснаха сериозно своите съперници, като в 69-ата минута Хейдър Хелгусон възстанови за втори път равенството в срещата, разписвайки се с глава от непосредствена близост.

Ремито обаче се запази едва пет минути, тъй като в 74-ата Яя Туре отново даде преднина на „гражданите”, надигравайки във въздушен двубой представилия се ужасяващо в срещата Дани Габидон.

След гола домакините отново се опитаха да отвърнат на удара, но този път не съумяха да го сторят, тъй като удар на Хелгусон срещна гредата малко преди края.

Така „рейнджърите” останаха с празни ръце и с 12 точки от 11 мача заемат 12-ата позиция във временното подреждане.

Гостите пък останаха непобедени на домашната сцена и събраха 31 точки в актива си, запазвайки дистанцията от пет пункта пред градския съперник и шампион Юнайтед, когото разгромиха с 6:1 на „Олд Трафорд” преди две седмици.