3. Греда попречи на Бербатов да разплаче лидера Лион (ВИДЕО)

Греда попречи на Бербатов да разплаче лидера Лион (ВИДЕО)

Дербито завърши 0:0, а Монако вече 13 мача няма загуба във всички турнири и осми мач поред не допуска гол в Лига 1

Димитър Бербатов игра цял мач и пропусна да донесе победата на Монако над лидера Лион, след като удари греда в голямото дерби, което сложи край на 23-ия кръг в Лига 1. Двубоят завърши 0:0, а Монако вече 13 поредни мача няма загуба във всички турнири и в осми пореден мач от шампионата не допуска гол!

Лион беше без водещия голмайстор в шампионата Александър Лаказет (21 гола в 22 срещи), който получи тежка контузия, но въпреки това започна по-добре на „Луи II” в Княжеството.

Солидната отбрана на Монако обаче издържа и постепенно домакините тръгнаха напред. Бербатов бе най-близо до гола в 17-ата минута, когато Фабиньо му достави отлично меко центриране, а ударът с глава на българския стрелец срещна ниско долу лявата греда.

Три минути след това Берба показа техника и с гърди свали за Бернардо Силва, който обаче стреля неточно от добра позиция.

Ясин Бензия овладя на гърди и шутира мощно, но малко над целта пред вратата на Субасич.

През втората част мачът стана още по-затворен. Умтити от Лион бе грубо настъпен с бутоните, но съдията не видя това.

В края Бербатов не успя да стреля при изгодна ситуация, а Левин Курсава се оказа на върха на атаката след добро центриране и от 7-8 метра нанесе много странен удар, който мина над вратата.

Гол така и не падна, но ремито стопи аванса на Лион на върха. „Хлапетата” имат 49 точки с аванс от само две пред преследвачите Марсилия и ПСЖ. Монако е пети с 40 точки.