3. Гризман и Атлетико се събудиха с разгром над Селта (ВИДЕО)

Гризман и Атлетико се събудиха с разгром над Селта (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" вкараха четири гола след почивката на "Балаидос"

Антоан Гризман напомни за себе си с първите си два гола за сезона в Примера, а Атлетико Мадрид записа първи успех след разгромно 4:0 в гостуването на Селта на старта на третия кръг. Френската звезда даде и асистенция за първото попадение.

И Селта, и Атлетико търсеха първия си успех за новата кампания на „Балаидос”. През първата част атаките им обаче не носеха заплаха и Бонгонда пропусна най-добрата възможност за галисицийте.

В 53-ата минута Гризман отключи защитата на Селта с центриране и Коке успя с добро движение да се измъкне на втора греда и да даде аванс на мадридчани, които вчера бяха наказани от ФИФА да не картотекират нови играчи в първия отбор до 2018 година.

Бившият нападател на Севиля Кевин Гамейро направи огромен пропуск, когато заобиколи вратаря и на уцели празната врата. Броени секунди по-късно след бързо хвърлен тъч Саул се обърна и центрира, а Гризман с глава направи 2:0, за да донесе успокоение на гостите.

9 минути преди края ново центриране, но този път на Хуанфран отдясно даде възможност на Гризман да се измъкне от Систо и да вкара втория си гол с глава за 3:0.

Минута преди края Коке матира защитата с поредното центриране и Анхел Кореа оформи разгромното 4:0.

Атлетико Мадрид вече с пет точки се качи чак до 4-ото място преди другите мачове от кръга, а Селта има три поредни загуби на дъното без точки.