3. Гризман и Манджукич върнаха Атлетико на верния път

Гризман и Манджукич върнаха Атлетико на верния път

"Дюшекчиите" наказаха Алмерия с 3:0 на "Калдерон" и са само на 4 точки от лидера Реал Мадрид

Атлетико Мадрид се отърси от неприятното поражение миналата седмица срещу Селта и надигра Алмерия с 3:0 на „Висенте Калдерон” в 24-ия кръг на Ла Лига. Гризман вкара два гола, а преди него Манджукич бе открил резултата от дузпа, като класиката бе оформена още в 29-ата минута.

С успеха шампионите скъсиха изоставането си от Реал Мадрид и Барселона. Атлетико има 53 точки и е само на 3 зад каталунците след тяхната загуба от Малага, а Реал е лидер с 57 и мач по-малко.

От първата минута отборът на Диего Симеоне натисна газта и търсеше реабилитация пред своите фенове за невзрачната игра срещу Селта при загубата с 0:2.

В 12-ата минута съдията леко пресилено даде дузпа за Атлетико за нарушение на Дос Сантос срещу Диего Годин и Марио Манджукич спокойно прати в долния ляв ъгъл, докато вратарят избра другия ъгъл – 1:0.

Много от атаките на Атлетико минаваха отдясно, където Хуанфран и Арда Туран не спираха да тормозят Дубарбиер.

Огромна грешка на бранителите на Селта позволи на Манджукич да изведе Гризман и френският национал промуши в долния ъгъл за 2:0 в 20-ата минута.

Наказателната акция продължи и Манджукич свали топката за Гризман, който гардира добре и от малък ъгъл покачи на 3:0 в 29-ата минута с втория си гол.

През втората част Алмерия изпълни доста на брой статични положения, но не затрудни своя домакин. Корона пък пропиля добра възможност за почетен гол и прати леко встрани.

В добавеното време на мача Гийерме Сикейра остави Атлетико с 10 души след втори жълт картон за умишлена игра с ръка.

Като цяло обаче отборът на Симеоне изигра цялата втора част в бавно темпо с мисъл за предстоящото гостуване на Байер Леверкузен в Шампионската лига в сряда вечер.