3. Гризман приближи Атлетико до Барса и Реал (ВИДЕО)

Гризман приближи Атлетико до Барса и Реал (ВИДЕО)

„Дюшекчиите” се наложиха минимално над 10 от Депортиво

Атлетико (Мадрид) продължи своята серия без загуба от началото на сезона, като гол през второто полувреме на Антоан Гризман осигури заслужената победа с 1:0 над 10 от Депортиво Ла Коруня на „Висенте Калдерон”.

Гостите изгубиха мароканския халф Файкал Фажр, който беше изгонен в добавеното време на първата част, и Атлетико успя да материализира численото си превъзходство 20 минути преди края.

Гризман, който представляваше опасност за „Супер Депор” през цялото време, заби петия си гол в последните четири мача от близка дистанция, след като бе намерен от резервата Кевин Гамейро.

Победата на „дюшекчиите” обаче беше помрачена до известна степен от контузиите на Аугусто Фернандес и Хосе Хименес в коляното и бедрото съответно през първото полувреме. Двамата са под въпрос за двубоя с Байерн в сряда от Шампионската лига.

Четвъртата победа в пет мача във всички турнири изкачи тима на Диего Симеоне до третото място в Ла Лига, на точка зад втория Барселона и на още една зад лидера Реал.