3. Грозна, но сладка победа за Нидерландия (ВИДЕО)

Грозна, но сладка победа за Нидерландия (ВИДЕО)

Вергхорст едва не провали "лалетата"

Нидерландия постигна грозна, но изключително важна победа над прекия конкурент Гърция с 1:0 за място на Евро 2024. "Лалетата" са на една ръка от големия форум, след като се изравниха по точки с елините, а освен това имат мач повече. На свой ред отборът на Гус Пойет има на разположение само още един двубой, който е срещу сигурният победител в групата Франция.

Скъпоценното попадение в Атина отбеляза Върджил ван Дайк от дузпа в 3-ата минута на даденото от съдията продължение на мача. Същата ситуация, но в 28-ата минута, бе пропиляна от тарана Воут Вергхорст. Бившият играч на Манчестър Юнайтед тотално разочарова срещу Гърция и бе заменен през втората част.

Дебют за "лалетата" пък направи

Мачът беше от група "B". С победата "лалетата" събраха 12 точки, с колкото са и "елините", но са и с двубой по-малко от южните ни съседи, което им дава предимство да заемат второто място в групата, което ще им даде шанс да играят на Евро 2024.