3. Грузия изненада Хърватия и продължава да мечтае за Евро 2012 (видео)

Грузия изненада Хърватия и продължава да мечтае за Евро 2012 (видео)

Отборът на Грузия направи нова решителна крачка в борбата си за участие на Европейското първенство, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Хърватия

Отборът на Грузия направи нова решителна крачка в борбата си за участие на Европейското първенство, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Хърватия. Срещата се игра на стадион „Борис Паичаджис Еровнули” и бе от програмата на квалификационна група „F”.

Като цяло мачът не бе особено атрактивен, като гостите владееха инициативата, но така и не успяха да стигнат до трите точки. Това пък бе първа загуба на хърватите от 6 мача насам. Двубоят започна с пропуски на Модрич, Петрич и Ракитич, а за цялата първа част домакините не отправиха нито един удар към вратата на Рунйе.

През втората част обаче, домакините натиснаха своя съперник и пропуск още в началото направи Кобиашвили. Гостите обаче отново овладяха инициативата и Модрич и Петрич изтърваха още по едно хубаво положение за Хърватия.

Така се стигна до даденото от рефера продължение, когато Мартсваладзе намери Кобиашвили в наказателното поле, а последният с хладнокръвен изстрел прати кълбото в мрежата на гостите за крайното 1:0.

След успеха Грузия се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 9 точки, на 1 пред 3-ия Гърция, но и с мач повече. Гостите от Хърватия пък са лидери с 10 пункта.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1