3. Гуардиола: Барселона и Байерн вече щяха да са ме уволнили

Гуардиола: Барселона и Байерн вече щяха да са ме уволнили

Ако си в голям отбор и не спечелиш трофей, просто си вън, казва Пеп и постави своя Сити по-надолу в йерархията

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола заяви, че щеше да бъде уволнен в Барселона и Байерн Мюнхен, ако запишеше сезон без трофей – нещо, което му се случва за първи път в първата му година начело на „гражданите”.

Сити не успя да спечели нито един турнир и все още няма гарантирано място в топ 4 при два оставащи мача за тима до края на сезона. Отборът на Гуардиола отпадна от Монако в четвъртфиналите на Шампионска лига, загуби от Арсенал в полуфиналите за ФА Къп и от Манчестър Юнайтед в 4-ия кръг за Купата на лигата.

„В моята ситуация в голям отбор аз щях да бъда уволнен, вън съм. Ако това е Барселона или Байерн – не печелиш трофей и си вън. Тук имам втори шанс и ще се опитам да се справя по-добре през следващия сезон”, каза Гуардиола преди домакинството на Уест Бромич тази вечер от 22:00.

„Небесносините” трябва да спечелят и двата си мача до края на сезона, за да са сигурни, че ще вземат третото място и няма да минават през плейофите за влизане в групите на Шампионска лига. Довечера на „Етихад” идва Уест Бромич, а в неделя Сити гостува на 16-ия в класирането Уотфорд.

Пеп не се съгласи, че във Висшата лига в края на сезона има някои отбори, които са „на почивка”.

„В живота си не съм виждал нито един играч, който излиза на терена и не се опитва да спечели. Арсенал играе срещу Съндърланд и Евертън – едните изпаднаха, а другите са в Лига Европа вече, така че ситуацията е същата както с нашите мачове”.