3. Гуардиола: Играчите отново показаха колко са специални

Гуардиола: Играчите отново показаха колко са специални

Мениджърът  на Манчестър Сити Пеп Гуардиола остана доволен след победата над Евертън с 3:1 в мача от 19-ия кръг на английското първенство.

"Напомням на играчите за техните способности всеки ден. Имаме стандарти, към които трябва да се придържаме. Това налага да поемаме повече отговорности, за да гарантираме, че стандартите няма да паднат.

Мисля, че първото полувреме беше наистина добро. През второто полувреме трябваше да атакуваме по-бързо с крилата и се справихме много добре. Играчите отново показаха колко са специални. Знаем, че след последните шест мача с една победа хората задават въпроси и това е нормално, защото всичко опира до резултатите, но ние сме близо до Арсенал, Тотнъм, Ливърпул и Астън Вила.

Нашите фенове като гост винаги са много добри. Хубаво е, че идват тук, за да бъдат с нас“, каза Гуардиола пред BBC.

Манчестър Сити събра 37 точки и се изкачи до 4-то място във временното класиране. Евертън е на 17-о място с 16 точки.

Гуардиола коментира и контузията на защитника Джон Стоунс. 29-годишният англичанин бе сменен в 43-ата минута.

"Не изглежда много добре, но нека да видим резултатите от прегледите. Той има проблем с глезена си“, каза Гуардиола.