3. Гуардиола: Тази група продължава да ме учудва

Гуардиола: Тази група продължава да ме учудва

Мениджърът на Сити похвали футболистите си след успеха над Нюкасъл

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола приветства представянето на тима си, след като спечелиха трудна победа с 1:0 над Нюкасъл в среща от втория кръг на Висшата лига. Хулиан Алварес вкара единствения гол в края на първото полувреме.

„Това е вторият ни мач във Висшата лига, но нагласата и манталитетът на тази група играчи ме учудват всеки път, изненадват ме всеки път.

Срещу този отбор и условията, при които пристигнахме от Атина, с много контузии и без почивка – играхме наистина добре. Как се защитавахме и как тичахме, и ангажираността на всички беше абсолютно невероятно. Играхме много добре, заслужено спечелихме. Можехме да вкараме повече голове.

Разликата между печелившите отбори е манталитетът. Тази група играчие заедно в продължение на много години.

Знам, че не сме в най-доброто състояние и ни липсват важни играчи, но това е, което е. Това е предизвикателството. Висшата лига реши да играем в събота. Добре, приемаме предизвикателството“, заяви Гуардиола.