3. Гуардиола: Това е една от най-добрите победи откакто съм тук

Гуардиола: Това е една от най-добрите победи откакто съм тук

Мениджърът на Манчестър Сити говори след успеха с 4:1 над Ливърпул

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола определи играта на шампионите в дербито с Ливърпул за едно от най-добрите представяния на „гражданите“, откакто той е начело на отбора.

Сити изоставаше с 0:1, но след това не само стигна до пълен обрат, но изцяло надигра съперника си след почивката и заслужено се поздрави с успех. Това бе стотната домакинска победа за Гуардиола в Премиър лийг, като той изпревари Арсен Венгер и стана мениджърът, който достига до тази кота за най-малък брой срещи. Гурдиола постигна сто победи в 128 двубоя, докато французинът имаше нужда от 139.

"Перфектно представяне от първата до 93-тата минута. Дори когато допуснахме гола, играехме много добре. Разбира се, те винаги са много опасни в преходите между различните фази, но ние играхме добре във всички зони. Това бе едно от най-добрите ни представяния през тези седем години. Футболистите знаеха, че не не играят лошо, когато губехме с 0:1. Коригирахме леко нещата на почивката. Имахме късмет с втория гол, но играхме много стабилно през цялото време.