3. Хамбургер надви с 10 души Вердер с 2:1, завършва годината 4-и в Бундеслигата

Хамбургер надви с 10 души Вердер с 2:1, завършва годината 4-и в Бундеслигата

Хамбургер постигна много важна победа над един от преките си конкуренти за челните места Вердер с 2:1. Това стана в двубой от 17-ия кръг на Бундеслигата, последен за есенния полусезон.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено победиха, въпреки че останаха с човек по-малко твърде рано – в 32-ата минута Жером Боатенг получи червен картон.

Головете за Хамбургер вкараха Йорис Матийсен в 9-ата минута и Марсел Янсен в 36-ата минута. Почетното попадение за Вердер отбеляза пък Налдо в 90-ата минута.

Двубоят започна с домакински натиск от страна на Хамбургер, като резултатът не закъсня, когато в 9-ата минута Йорис Матийсен реализира първия гол в този мач.

В ситуацията, Елирео Елия изпълни корнер, Марсел Янсен отклони топката с глава към Матийсен, който игра също с глава и прониза гостите за 1:0.

В 32-ата минута Хамбургер остана с човек по-малко, след като Боатенг бе изгонен, но това не попречи на Матийсен да удвои преднината на своите четири минути по-късно.

Той вкара феноменален гол със силен удар от 30 метра. Гостите от Бремен все пак успяха да вкарат почетен гол, дело на Налдо, който засече с глава центриране на Пасанен, в 90-ата минута.

След този двубой, Хамбургер финишира годината на 4-о място в класирането с 31 точки, на 4 точки от есенния първенец Леверкузен. Вердер пък е 6-и с 28 точки.

Анчелоти: Победата е по-важна от добрата игра