3. Хановер гръмна шампиона с обрат за 2 минути (видео)

Хановер гръмна шампиона с обрат за 2 минути (видео)

Отборът на Борусия Дортмунд допусна нова грешна стъпка в борбата си за запазване на титлата, след като днес отстъпи с 1:2 на тима на Хановер.

Отборът на Борусия Дортмунд допусна нова грешна стъпка в борбата си за запазване на титлата, след като днес отстъпи с 1:2 на тима на Хановер. Срещата се игра на стадион „АВД – Арена” и бе от програмата на 6-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Собиех си изкара директен червен картон за груб фаул в даденото от рефера продължение.

Иначе мачът започна с натиск на шампионите и пропуски в началото на Шмелцер и Хумелс. Първата опасност пред вратата на Дортмунд пък дойде в 26-ата минута, когато Конан шутира с десния крак, но стражът на гостите спаси.

Борусия обаче продължаваше да създава опасности, но Перишич, Левандовски и компания продължаваха аристократично да ги изпускат.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с поделено надмощие, като Конан и Гюндоган изпуснаха по едно хубаво положение за Хановер.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Кагава получи в дясната част на наказателното поле и с хубав удар с десния крак даде преднина на Дортмунд.

След попадението домакините се вдигнаха на щурм, но играчите на Борусия продължаваха да разиграват спокойно в центъра на терена.

В последните 5 минути обаче, отбраната на шампионите не издържа на напрежението и в 87-ата Хаги възстанови статуквото, след като засече с глава центриране от корнер на Пандер.

Ужасът за гостите стана пълен 120 секунди по-късно, когато Пинто намери Конан на границата на наказателното поле, а нападателят с плътен шут препарира Вайденфелер за 2:1.

В даденото от рефера продължение пък, Собиех изпусна нервите си и след грубо нарушение остави Хановер с човек по-малко.

Нов гол в мача обаче не падна и така домакините се наложиха над шампиона Дортмунд с 2:1.

След успеха Хановер се намира на 5-о място във временното класиране с актив от 11 точки, на 2 зад лидера Вердер. Гостите от Дортмунд пък са 11-и със 7 пункта.