3. Хановер надви драматично Хелзинборг и се класира за елиминационната фаза

Хановер надви драматично Хелзинборг и се класира за елиминационната фаза

Твенте с Николай Михайлов завърши наравно – 0:0, срещу Леванте

Хановер се наложи драматично с 3:2 над Хелзинборг в среща от група „K” на турнира Лига Европа. Двубоят се игра на „АВД-Арена”, а след тази победа немският тим си гарантира място в елиминационната фаза на надпреварата.

Двубоят започна отлично за Хановер, който поведе с 1:0 още в 3-ата минута след гол на Маме Бирам Диуф. Авансът на домакините от едно попадение се запази и до почивката на срещата, а в 50-ата минута Хановер вече водеше с 2:0, след като Маме Бирам Диуф отбеляза втория си гол в мача.

Хелзинборг обаче не се предаде и намали на 1:2 в 59-ата минута. Автор на гола бе Никола Джурдич. Шведският тим успя да възстанови равенството в 68-ата минута, когато Алехандро Бедоя бе точен за 2:2.

В самия край на мача обаче Хановер успя да отбележи трети гол, благодарение на който си гарантира трите точки. В края на редовното време Ата и Ларсон от състава на Хелзинборг бяха изгонени от игра, а домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Шаболш Хущи и с точно изпълнение отбеляза трети гол за своя тим. Така Хановер спечели мача с 3:2.

В другия двубой от групата Твенте и Леванте не си отбелязаха голове и завършиха сблъсъка помежду им при нулево равенство. Българският национален вратар Николай Михайлов започна като титуляр за тима от Еншеде и изигра пълни 90 минути. Двата тима обаче не успяха да си отбележат голове и взеха по точка от сблъсъка.

Така в момента лидер в групата е Хановер с актив от 10 точки. Леванте е със 7 пункта на 2-ото място и почти сигурно ще играе в следващата фаза на Лига Европа. Твенте е 3-ти с 3 точки, а последният Хелзинборг има 1 и със сигурност няма да играе в елиминационната фаза на турнира.

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен