3. Хановер нанесе второ поражение на Байерн в Бундеслигата (видео)

Хановер нанесе второ поражение на Байерн в Бундеслигата (видео)

Баварците падат с 1:2 като гости в мач с 2 червени картона

Отборът на Хановер победи гостуващия Байерн (Мюнхен) с 2:1 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата и по този начин нанесе второ поражение на баварците, които въпреки това запазиха лидерската си позиция.

Мохамед Абделауе даде преднина на домакините в 23-ата минута. Пет по-късно Джером Боатенг бе изгонен с червен картон за сбиване, оставяйки баварците с човек по-малко на терена. Отборът на Хановер се възползва от численото си предимство и отбеляза още един гол в 50-ата минута чрез Кристиан Пандер. В 63-ата минута обаче американският бранител на домакините Стивън Черундоло получи втори жълт картон и по този начин двата тима отново имаха равен брой играчи на терена. В 83-ата минута Давид Алаба върна едно попадение за Байерн.

Двата отбора изнесоха изключително напрегнат и драматичен мач с поделено надмощие. Домакините можеха да открия резултата още в 12-ата минута, когато Абделауе нацели дясната греда.

В 20-ата минута отново гредата, но този път напречната се оказа верен помощник на стража на Хановер, след като Тони Кроос стреля много силно извън наказателното поле.

Три минути по-късно обаче домакините излязоха напред в резултата, след като Филип Лам фаулира Черундоло в наказателното поле на баварците и главният рефер Мануел Графе не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана нападателят с норвежко гражданство Абделалуе, който хладнокръвно реализира.

В 28-ата минута отборът на Байерн остана с човек по-малко след като Боатенг бе изгонен с директен червен картон, което повлия сериозно на изхода от мача.

Домакините стигнаха до втори гол в 50-ата минута, когато Кристиан Пандер стреля от двайсетина метра, пращайки топката в долния десен ъгъл зад Мануел Нойер.

Въпреки че изоставаха в резултата и бяха с човек по-малко гостите не се отказаха и ако не бяха пропуските на Швайнщайгер, Бадщубер и Гомес, можеха да отбележат поне едно попадение.

В 63-ата минута обаче численото равенство на терена бе възстановено след като Черундоло получи втори жълт картон.

Изгонването на бранителя на Хановер даде нов импулс в играта на гостите и те върнаха един гол в 83-ата минута чрез Алаба, който бе намерен в наказателното поле от Филип Лам и направи резултата 2:1 с удар в долния десен ъгъл.

В заключителните минути баварците натиснаха своя съперник, но така и не съумяха да стигнат до изравнително попадение, въпреки че изстрел на Алаба от пряк свободен удар профуча много близо до лявата сглобка на вратата.

По този начин отборът на Байерн допусна второ поражение в Бундеслигата, но остава на върха с актив от 22 точки. Тимът на Хановер пък е на 4-о място с 18 пункта.
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1