3. Хановер обърна Шалке за по-малко от 5 минути (ВИДЕО)

Хановер обърна Шалке за по-малко от 5 минути (ВИДЕО)

Вердер (Бремен) навакса пасив от две попадения за броени секунди, вижте резултатите от Бундеслигата

Хановер 96 постигна домакински обрат и победа над Шалке 04 в мач от първия кръг на германската Бундеслига.

Двата отбора изиграха едно динамично и интересно първо полувреме пред 49 000 зрители в Долна Саксония, ала не съумяха да си вкарат попадение.

То обаче не закъсня и падна във втората минута след началото на второто полувреме, когато Клаас-Ян Хунтелаар получи пас от новото попълнение Ерик Максим Чупо-Мотинг и нямаше как да сгреши пред празната врата – 1:0.

Гостите обаче отговориха на предизвикателството и нанесоха своя удар в рамките на три минути. В 67-ата Едгар Приб засече остро центиране на Леонардо Битенкурт, а в 70-ата Хоселу завръши подобаващо бърза атака и с плътен шут направи обрата пълен – 2:1.

Частичен обрат пък направи тимът на Вердер (Бремен), който успя да вземе точка от визитата си на Херта в Берлин, въпреки че изоставаше с 0:2 до 53-ата минута. Столичани поведоха чрез Шчибер в 16-ата, а отново той удвои аванса им в 47-ата. Пет по-късно обаче Лукимя възстанови статуквото, а след още две Франко ди Санто оформи крайното 2:2.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари