3. Хари Кейн вкара четири на Шахтьор в контрола

Хари Кейн вкара четири на Шахтьор в контрола

"Шпорите" победиха с 5:1

Тотнъм се наложи над Шахтьор Донецк с 5:1 в приятелски мач, изигран на стадиона на „шпорите“. Голямата звезда на лондончани Хари Кейн наниза четири гола във вратата на украинците, а едно вкара младият нападател Дийн Скарлет.

Тотнъм достигна до първото си попадение в 38-ата минута, когато след пробив в наказателното поле Джеймс Мадисън бе спънат, а Дейвид Кут посочи бялата точка. Хари Кейн реализира по безапелационен начин.

До края на полувремето Шахтьор изравни, когато Данило Сикан центрира в наказателното пола на „шпорите“, където Кевин Келси засече с глава и не остави шансове на Гилермо Викарио.

Деян Кулушевски напредна по лявото крило в 50-ата минута, след което центрира на втора греда, където вездесъщият Хари Кейн се извиси над всички в наказателното поле и прати топката с глава във вратата на украинците.

Пет минути по-късно Хари Кейн оформи своя хеттрик, след като Кулушевски го изведе сам срещу Дмитро Рижник, а английският национал пусна топката под плонжа на украинския страж.

Бившият футболист на Шахтьор Монор Соломон шутира от границата на наказателното поле в 79-ата минута, но украинският страж отрази. Хари Кейн бе на правилното място в правилния момент, за да прати топката за четвърти път във вратата на гостите.

В четвъртата минута на добавеното време Дийн Скарлет също успя да се разпише във вратата на Шахтьор, а това бе последното действие в мача.

На Тотнъм му предстои последен мач преди редовния сезон във Висшата лига на 8 август, когато тимът ще се изправи срещу Барселона в мача за трофея „Жоан Гампер“.