3. Хърватия без проблеми в Малта, подгони Гърция

Хърватия без проблеми в Малта, подгони Гърция

Хърватите биха в Ла Валета с 3:1 и са само на точка от южните ни съседи

Хърватия победи очаквано аутсайдера Малта като гост с 3:1 и се доближи само на точка от лидера в група “F” от евроквалификациите за първенството на Стария континент в Украйна и Полша през 2012 година.

Резултатът в Ла Валета бе открит още в 11-ата минута от Огнян Вукойевич, който само преди няколко седмици игра на стадиона в Ловеч срещу Литекс за своя клубен отбор Динамо Киев. Милан Бадей покачи на 2:0 за хърватите след 32 минути игра. Все пак малтийците успяха също да се разпишат. Точен за домакините бе техният голмайстор Мифсуд, който намали за 1:2.

Мачът бе решен от играещия в Лион Деян Ловрен, който вкара за 3:1 в 68-ата минута. До края гостите намалиха темпото и спокойно изчакаха последния съдийски сигнал, като пропуснаха още няколко удобни ситуации за гол.

В друг мач от същата група Латвия изненада Грузия в Тбилиси. Мачът беше много оспорван и битката преобладаваше за сметка на футболните достойнства. Единственото попадение за латвийците отбеляза играещият за ЦСКА (Москва) Александрас Кауна в 64-ата минута.

По този начин Хърватия е само на точка от лидера Гърция в група “F”. Хърватите имат 16 точки след 5 победи, реми и загуба, докато гърците са със 17 с 5 победи и 2 ремита. Латвия пък взе втора победа в квалификациите, като тя отново е като гост. Латвийците имат вече 7 точки и се доближиха на 2 от днешния си съперник. Грузинците останаха с 9 точки.

Във вторник Хърватия е домакин на Израел, а Гърция гостува на Латвия.