3. Херта срази Борусия Дортмунд на "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

Херта срази Борусия Дортмунд на "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

Майнц постигна драматична победа като гост на Хамбургер

Борусия Дортмунд регистрира пета загуба в Бундеслигата през този сезон, след като днес отстъпи с 1:2 в домакинството си на Херта Берлин от 17-ия кръг на първенството. Двубоят се игра на „Сигнал Идуна Парк“.

Домакините успяха да открият резултата в 7-ата минута. Себастиан Кел намери Марко Ройс, а той с прецизен удар покрай вратаря забоде кълбото в мрежата на гостуващия тим за 1:0.

Херта обаче успя да изравни в средата на първата част. Адриан Рамос отбеляза за 1:1 в 23-ата минута, след като засече с десния крак центриране на Сами Алаги в наказателното поле, а топката влетя неспасяемо в мрежата на Роман Вайденфелер.

В самия край на първото полувреме гостите успяха да реализират второ попадение. Сами Алаги отне кълбото от Мариан Сар, напредна с него, финтира вратаря и го прати в опразнената врата за 2:1.

През второто полувреме Борусия Дортмунд бе по-активният тим, но домакините така и не успяха да отбележат нов гол в мрежата на Мариус Герсбек.

Така тимът на Юрген Клоп загуби срещата с 1:2 и остава с актив от 32 точки на третото място. Лидерът Байерн Мюнхен е с цели 12 точки повече и мач по-малко. Херта заема шестата позиция с 28 точки.

Състави:

Борусия Дортмунд:
Вайденфелер, Гроскройц, Сар (Пишчек 46’), Сократис, Дурм, Кел (Шибер 77’), Мхитарян, Ройс, Блашчиковски (Хофман 56’), Шахин, Левандовски;

Херта Берлин: Гершбек, Пекарик, Кобиашвили, Ндженг, Лустенбергер, Хосогай, Алаги, Шелбред (Ниймайер 69’), Чигерчи (Янкер 90’), Шулц, Рамос (Вагнер 78’).

В друг мач от този кръг Майнц постигна драматична победа с 3:2 като гост на Хамбургер. Мачът се игра на „Имтех Арена“. Хакан Чалханоглу изведе домакините с гол напред в 21-ата минута, а авансът на Хамбургер от едно попадение се запази и до почивката на срещата.

Гостите изравниха чрез Шинджи Оказаки в 47-ата минута, а 3 по-късно Николай Мюлер реализира втори гол за Майнц. Рафаел ван дер Ваарт бе точен за 2:2 в 79-ата минута, но 3 минути след това домакините останаха с 10 души, след като Томас Ринкон получи втори жълт картон. Победното трето попадение за Майнц бе дело на Шинджи Оказаки във 2-ата минута от добавеното време на двубоя.

Така Майнц спечели с 3:2 и след този успех вече има актив от 24 точки, като се намира на деветото място. Хамбургер е четиринадесети с 16 точки.