3. Херта загуби от Щутгарт, но остана начело

Херта загуби от Щутгарт, но остана начело

Лидерът в немската Бундеслига Херта (Берлин) загуби при гостуването си на Щутгат на „Готлиб Даймлер Щадион” с 0:2. Въпреки поражението тимът на българина Валери Домовчийски продължава да е лидер в класирането, но само с точка преднина пред шампиона Байерн (Мюнхен).

Лидерът в немската Бундеслига Херта (Берлин) загуби при гостуването си на Щутгат на „Готлиб Даймлер Щадион” с 0:2. Въпреки поражението тимът на българина Валери Домовчийски продължава да е лидер в класирането след 25 кръга, но само с точка преднина пред шампиона Байерн (Мюнхен).

Гостите от Берлин започнаха по-добре срещата и добри положения за гол се откриха пред Воронин и Сисеро. След 15-ата минута Щутгарт упражниха тотален натиск и Гомес, Гебхарт, Хитцълшпергер, Траш бяха много близо до откриване на резултата. Все пак вратата на Дробни остана суха до края на първата част.

В началото на втората част домакините нанесоха своя удар. В 47-ата минута Гомес свали отлично топката към Какау и нападателят откри резултата. Само 4 минути по-късно Хитцълшпергер центрира към Кедира и той с глава простреля Дробни за 2:0. Щутгарт продължи с добрата си игра и нови добри положения пред вратата на Дробни пропуснаха Какау и Гомес. Кака се опита да затрудни Леман 15 минути преди края, но топката мина покрай неговата врата. До края на мача Херта не успя да намали резултата и записа 6-а загуба от началото на сезона.

Домовчийски не се появи в игра за състава Лусиен Фавър. Херта имат 49 точки до този момент, а Щутгарт са с 42 и заемат 6-о място в подреждането.