3. Хеттрик на Индзаги донесе победата на Милан над Аталанта

Хеттрик на Индзаги донесе победата на Милан над Аталанта

Край на лошата серия на "росонерите", Супер Пипо показа, че и на 35 години може да бъде истинска машина за голове

Отборът на Милан прекъсна негативната си серия и постигна класическа победа с 3:0 у дома над Аталанта в среща от 27-ия кръг на италианската Серия „А”. В отсъствието на Кака, Роналдиньо и Зеедорф, Дейвид Бекъм се нагърби с диригентската палка в средата на терена и направи поредния си страхотен мач с червено-черната фланелка. Герой за домакините обаче бе Филипо Индзаги, който наниза хеттрик във вратата на Аталанта. Въпреки сериозната си възраст, нападателят на Милан показа, че вкарването на голове не е никакъв проблем за него.

Още от самото начало се видя, че Милан ще търси ранен гол. Футболистите на Карло Анчелоти пресираха своя съперник по целия терен и още в 7-та минута домакините успяха да поведат в резултата. Янкуловски центрира от ляво към точката на дузпата, където Филипо Индзаги засече с едно докосване и с левия крак не остави никакви шансове на вратаря Консили – 1:0. Малко след това Пато можеше да вкара втори гол, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите. В 15-ата минута удар на Чигарини премина встрани от целта, а малко по-късно Пато направи непростим пропуск. Дейвид Бекъм намери бразилеца с дълго подаване, Пато се откъсна сам срещу вратаря, но стреля твърде силно с левия крак и топката премина над напречната греда.

Оттук някъде започнаха и силните минути на Аталанта. В 30-ата минута Абиати спаси по брилянтен начин удар на Гуаренте отблизо, а малко по-късно стражът на Милан отново трябваше да се намесва, след удар с глава на Пласмати. В 32-та минута Янкуловски стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите улови топката. Две минути по-късно Абиати спаси нов удар с глава на Пласмати, а в самия край на полувремето стражът на Милан за трети път спаси удар с глава на нападателя на Аталанта.

През втората част започна с лек превес на гостите, но те така и не достигаха до чисти положения, както през първото полувреме. Милан пък се затвори и разчиташе на бързи контраатаки. В 53-та минута Бекъм стреля силно от дъгата на наказателното поле, но топката премина над гредата. В 64-та минута пък Ферейра Пинто опита опасен удар по диагонал, който премина на сантиметри от десния страничен стълб. В 70-ата минута Милан вече водеше с 2:0. Пато изведе по брилянтен начин Филипо Индзаги, който преодоля Консили и прати топката в опразнената врата за 2:0. Само 3 минути по-късно 9-ката на Милан оформи своя хеттрик. Дзамброта проби добре отляво, направи отлично двойно подаване с Янкуловски, след което намери непокрития Индзаги, който вкара третия си гол в мача на празна врата.

Оттук до края на срещата Аталанта се опита да вкара почетен гол, но атаките на гостите се сведоха само до безразборно изсипване на топката в наказателното поле. Милан пък можеше да стигне до 4-и гол, но Пато пропусна от изгодна позиция, след отлично центриране на Янкуловски. Така резултатът остана непроменен и Милан прекъсна негативната серия с класическа победа у дома.

Така с този успех „росонерите” остават на трета позиция с актив от 51 точки, 5 зад втория Ювентус и цели 12 зад лидера Интер. Аталанта пък се смъкна на 10-а позиция с актив от 36 точки.

Милан – Аталанта 3:0
1:0 Индзаги 7’
2:0 Индзаги 70’
3:0 Индзаги 73’

: Абиати, Бонера (Антонини), Сендерос, Малдини, Дзамброта, Бекъм (Вюдес), Фламини, Пирло, Янкуловски, Пато, Индзаги (Шевченко)