3. Хеттрик на Кагава прати Юнайтед на 15 точки пред шампиона Сити (ВИДЕО)

Хеттрик на Кагава прати Юнайтед на 15 точки пред шампиона Сити (ВИДЕО)

Уейн Рууни също се разписа при 4:0 в мач номер 800 на „червените дяволи” във ВЛ

Шинджи Кагава изигра най-силния си мач с екипа на Манчестър Юнайтед и се отчете с хеттрик за категоричния домакински успех с 4:0 над Норич.

Наставникът на „червените дяволи” сър Алекс Фъргюсън не спести силите на своите титуляри за предстоящото във вторник домакинство срещу Реал (Мадрид) в 1/8-финален мач реванш от Шампионската лига и заложи на най-доброто за двубоя с „канарчетата” от 28-ия кръг на Висшата лига.

Така атаката на лидерите в английския елит бе поведена от възстановения Робин ван Перси и Уейн Рууни, а по двата фланга действаха Антонио Валенсия и Шинджи Кагава.

Именно последният откри резултата в продължението на първото полувреме, когато се оказа най-съобразителен във вратарското поле на гостите и се разписа от воле за 1:0.

„Червените дяволи” диктуваха събитията на „Олд Трафорд” и през втората част, а японският национал удвои аванса им в 76-ата минута, когато бе изведен от Уейн Рууни и с лек, но изключително техничен удар направи 2:0.

Десет минути по-късно отново дошлият от Борусия (Дортмунд) това лято японец реализира, след като пак бе изведен от Рууни и прехвърли излизащия да го пресрещне Марк Бън, оформяйки своя хеттрик.

Крайния резултат пък оформи именно Рууни, който сложи черешката върху тортата в последната минута с красив гол от далечна дистанция. Така Манчестър Юнайтед спечели с 4:0 своя мач номер 400 във Висшата лига на „Олд Трафорд” и 800 в елита на Англия, а с това дръпна с 15 точки на върха в класирането пред градския съперник и шампион Сити.

В друг мач от кръга Суонзи надви у дома Нюкасъл с минималното 1:0 след късен гол на резервата Люк Моор и остана непобеден на „Либърти” в осми пореден двубой.

С късен успех се поздрави и опашкарят Куинс Парк Рейнджърс, надиграл като гост Саутхемптън с 2:1. Точни за лондончани бяха новата покупка Лоик Реми (’14) и Ботройд (’77), докато за „светците” се разписа Гастон Рамирес (’45).

Въпреки успеха, хората на Хари Реднап останаха на последна позиция във временното класиране с 20 точки, на четири от първия спасяващ се за момента Уигън, който обаче има мач по-малко в своя актив.

Реал за Варан: Завинаги един от нас