3. Хеттрик на Кристиано Роналдо спаси Юнайтед (ВИДЕО)

Хеттрик на Кристиано Роналдо спаси Юнайтед (ВИДЕО)

"Червените" дяволи надделяха над Норич с 3:2

Хеттрик на Кристиано Роналдо донесе измъчена победа с 3:2 на Манчестър Юнайтед срещу слабака Норич. Домакините поведоха с 2:0 след малко повече от половин час игра и помислиха, че са си свършили работа, но Кийрън Дауъл и Теему Пуки възстановиха равенството с голове в края на първото и началото на второто полувреме.

Португалската звезда обаче вкара от пряк свободен удар и запази минималните шансове на „червените дяволи“ за четвъртото място. Норич бе близо до откриване на резултата още в началото. Пуки бе изведен на отлична позиция, но Де Хеа излезе и успя да блокира удара.

Атаките към вратата на гостите се редяха една след друга и в 7-ата минута резултатът бе открит. Еланга открадна топката от Гибсън и намери Роналдо в наказателното поле, а за португалеца не бе проблем да прати топката в мрежта.

В 32-ата минута Юнайтед удвои, след като Роналко бе точен с глава след центриране от ъглов удар.

В самия край на първата част "канарчетата" се върнаха в мача. Пуки намери отлично Дауъл, който се разписа след удар с глава. Футболистите на Ралф Рангник не си взеха поука и бяха наказани бързо след подновяването на играта. В 52-ата минута Дауъл изведе Пуки и финландският национал хладнокръвно прати топката покрай Де Хеа. Малко по-късно гостите можеха да поведат, но удар на Рашица бе спасен от Де Хеа.

В 76-ата минута Роналдо изпълни прекрасен пряк свободен удар и за трети път попадна в прегръдките на съотборниците си. Това бе хеттрик №60 в кариерата на португалеца.

До края Юнайтед задържа крехкия си аванс и излезе на 5-то място във временното красиране, на 3 точки от четвъртия Тотнъм. Норич пък остава закотвен на последното място във временното класиране.