3. Хихон удари Нумансия в дербито на новаците, Хетафе изпусна Рекреативо

Хихон удари Нумансия в дербито на новаците, Хетафе изпусна Рекреативо

Хихон се изкачи в горната половина след поредния силен мач

Спортинг (Хихон) победи Нумансия с 3:1 в дербито на новаците в мач от деветия кръг на испанската Лига "BBVA". Момчетата на Мануел Пресиадо бяха по-активният тим от началото на мача и заслужено стигнаха до тази победа. Отборът на Нумансия повече в резултата в 20-ата минута, но в 33-ата минута Моран възстанови равенството.

През втората част мачът бе диктуван изцяло от хихонци, които добавиха още две попадения. В 65-ата минута хърватският нападател на тима Мате Билич направи резултата 2:1 в полза на домакините, а в 76-ата минута отново той вкара от дузпа и оформи крайното 3:1. След тази среща домакините от Хихон се намират на 9-то място в класирането с 12 точки, докато Нумансия е 17-ти със 7 спечелени точки.

В друга среща от кръга Хетафе изпусна победата над Рекреативо. Домакините от Рекреативо започнаха активно срещата и откриха първи резултата в 50-ата минута с гол на Гереро. През първата част господар на терена бе отборът на Рекреатови, но през второто полувреме нещата се промениха след червения картон на Бузон в 62-ата минута. Отборъте на Хетафе започна да се ориентира към вратата на домакините и играчи на тима пропуснаха няколко интересни положения преди да дойде късния изравнителен гол, който бе дело на Албин в 83-ата минута. След тази среща Рекре се намира на 17-то място в класирането с 7 точки, а Хетафе е 8-ми с 13 точки.