3. Химки обърна Луч Енерги и го победи с 3:1

Химки обърна Луч Енерги и го победи с 3:1

В мач от 26-тия кръг на руското първенство Химки обърна Луч Енергия и го победи с 3:1. Домакините наложиха натиск в началото на мача, но не успяха да стигнат до бързо попадение и позволиха на гостите от Владивосток да поемат инициативата. Голът за Луч падна в 30-ата минута и бе дело на Леандро, а след него гостите започнаха да бъдат по-активни на терена. През второто полувреме излезе един напълно преобразен отбор на Химки, който действаше много остро и вкара цели три гола. Бившият капитан на московския Спартак Титов изравни в 57-ата минута, а 10 минути по късно Антипенко изведе Химки напред в резултата. Крайното 3:1 оформи Тривунович в 76-ата минута на мача. След тази среща Химки заема 14-то място в класирането с 20 точки, докато Луч е на 15-то пак с 20 точки.