3. Хлапетата на Клоп разбиха Саутхемптън, 18-годишен с два гола (ВИДЕО)

Хлапетата на Клоп разбиха Саутхемптън, 18-годишен с два гола (ВИДЕО)

Ливърпул постигна категорична победа с 3:0 над Саутхемптън в мач от петия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия. Въпреки че мениджърът Юрген Клоп отново не можеше да разчита на големите си звезди, „мърсисайдци” се справиха след попадения на дебютанта Люис Кумас и 18-годишния Джейдън Данс, който се появи като резерва и заби два гола.

Срещата започна силно за гостите от Саутхемптън, които пропиляха две добри положения само в първите 5 минути. Първо топката срещна левия страничен стълб след удар на Сюлеймана, я след това Келъхър трябваше да се намесва решително след изстрел на Мара.

Още в 30-ата секунда Саутхемптън успя да реализира гол, но той бе отмемен заради засада.

Едва в 21-ата минута Ливърпул стигна до нещо интересно в наказателното поле на Саутхемптън. Коди Гакпо бе изведен добре, но реши да финтира двама бранители на „светците”, вместо да стреля, и сгреши.

Ливърпул дочака своя момент в предпоследната минута на първото полувреме. Боби Кларк намери Люис Кумас пред наказателното поле, младокът овладя и направи няколко крачки в дясно преди да стреля от границата на пеналта. Топката рикошира в крак на бранител и остави безпомощен стража на гостите, който тръгна в другата посока.

Втората част започна отличен шанс за Саутхемптън. След атака отдясно топката бе центрирана на далечната греда, където Сюлеймана стреля, но Келъхър спаси, а след това коженото кълбо рикошира в тялото на Мата и излезе в аут.

Домакините отговориха почти веднага с много добра многоходова атака, при която Коди Гакпо имаше възможност да стреля, но го направи крайно неточно.

В 68-ата минута „светците” направиха уникален пропуск. След центриране от ъглов удар, бранителите на домакините не успяха да изчистят добре топката и тя попадна в Чарлс на далечната греда, където той бе оставен непокрит. Въпреки че бе само на три метра от вратата, Чалрс не уцели рамката на вратата.

В 72-ата минута Ливърпул удвои преднината си след груба грешка в отбраната на гостите. След сгрешен пас при изнасянето на топката, тя попадна в Харви Елиът, който изведе резервата Джейдън Данс, а нападателят с лекота прехвърли вратаря на „светците” за 2:0.

Пет минути преди края на редовното време Коди Гакпо направи страхотен пробив, поемайки топката от собствената си половина, пробяга близо петдесет метра и стреля силно, но над вратата.

Крайният резултат оформи Данс с втория си гол в мача. С безпощаден удар той почти скъса мрежата – 3:0.