3. Ходжсън: Сътворихме частица история

Ходжсън: Сътворихме частица история

"Победихме един много добър отбор", смята мениджърът на Фулъм

Мениджърът на Фулъм Рой Ходжсън смята, че неговият отбор е постигнал „исторически успех” след победата над Хамбургер в полуфиналите на Лига Европа. Първият мач преди седмица в Германия завърши при нулево реми и всичко трябваше да се реши на „Крейвън Котидж”. Хамбургер поведе след гол на Младен Петрич през първото полувреме, но с голове на Дейвис и Гера през второто полувреме Фулъм спечели с 2:1 и си осигури място на финала в турнира, който ще се играе на клубния стадион на Хамбургер. Там „котиджърс” ще се изправят срещу Атлетико (Мадрид), който отстрани друг английски клуб – Ливърпул – по правилото на головете на чужд терен.

Сътворихме частица история, защото успяхме да обърнем резултата в наша полза. Атмосферата на стадиона ще се помни още дълги години. Отново трябваше да се потрудим много упорито, за да стигнем до финал. Победихме един много добър отбор”, заяви Ходжсън на пресконференцията след края на мача, цитиран от "Сън".

Много съм доволен от играта на моите футболисти и как се отнесоха към задачите си. Много отбори биха се пречупили при негативен за тях резултат и биха загубили формата си. Нашата дисциплина и форма бяха великолепни през всичките 90 минути”.

Прекарвам прекрасни години във Фулъм. Веднага след идването си успях да намеря общ език с президента, който ни осигури нужната подкрепа и спокойствие за работа”.

Феновете ни подкрепяха от първата до последната минута. Дори негативния резултат не ги обезкуражи. Тази победа е награда и за тях, защото те се непрекъснато до отбора си”.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1